Swift niedługo będzie priorytetowym językiem programowania dla Androida ciekawostki Swift, Android  Swift prawdopodobnie niedługo będzie językiem programowania dla Androida. Google ma zamiar z niego korzystać, a pierwszymi partnerami w jego wprowadzeniu będą Facebook i Uber. Swift 1300x700

Swift niedługo będzie priorytetowym językiem programowania dla Androida

Swift prawdopodobnie niedługo będzie językiem programowania dla Androida. Google ma zamiar z niego korzystać, a pierwszymi partnerami w jego wprowadzeniu będą Facebook i Uber.

W zeszłym roku w Londynie Google prowadziło początkowe rozmowy związane z wdrożeniem nowego języka programowania. Dotyczy on w głównej mierze większości firm trzecich, tworzących aplikacje i gry dedykowane Androidowi.

Swift niedługo będzie priorytetowym językiem programowania dla Androida ciekawostki Swift, Android  Swift prawdopodobnie niedługo będzie językiem programowania dla Androida. Google ma zamiar z niego korzystać, a pierwszymi partnerami w jego wprowadzeniu będą Facebook i Uber. Swift

Wyszukiwarkowy gigant szuka zastępstwa dla Javy, a Swift może okazać się strzałem w dziesiątkę w tej kwestii. Pamiętajcie, że początkowa implementacja nie zastąpi w 100% Javy, która nadal będzie obecna. Oznacza to, że większość aplikacji/gier musi zostać przepisanych w nowym języku, to samo dotyczy jądra systemowego Androida.

Taki ruch spowodowałby, że większa rzesza programistów byłaby zainteresowana programowaniem na Androida i pozwoli to również na łatwiejsze przenoszenie aplikacji z iOS na zielonego robota.

To nie jedyny język w odwodzie jest jeszcze Kotlin idealnie współpracujący z Java, ale jest zdecydowanie wolniejszy w porównaniu ze Swiftem od Apple. Wydaje mi się, że jednak język programowania wprowadzony przez inżynierów z Cupertino znajdzie się jednak na Androidzie.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
final cut pro

Apple obiecuje poprawić Final Cut Pro

W kwietniu grupa profesjonalistów pracujących z programem Final Cut podpisała list otwarty, w którym zwróciła się do firmy Apple z prośbą o podjęcie dalszych działań w celu poprawy wykorzystania programu Final Cut w branży telewizyjnej i filmowej.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry