Krzysiek Borek24.09.2015
HTC One A9 z czytnikiem linii papilarnych na froncie?

W sieci od dłuższego czasu pojawiają się doniesienia na temat HTC One A9, który niedługo powinien trafić do sprzedaży. Osobiście nie specjalnie śledzę temat, choć tym razem w sieci pojawiło się coś ciekawego.

Portal FrAndroid dotarł do zdjęć frontowego panelu modelu A9, z którego wynika, że nadchodząca słuchawka zostanie wyposażona w czytnik linii papilarnych. Można również zauważyć zaokrąglone krawędzie i dobrze znane logo producenta zaraz pod wyświetlaczem.

Jakość zdjęcia pozostawia wiele do życzenia i trudno powiedzieć, czy jest autentyczne. Tak czy owak, podoba mi się minimalistyczny wygląd A9, nie jest przekombinowany i HTC trzyma się własnych rozwiązań w tej kwestii. Prawdopodobnie nie jest to najwyższy model producenta, a jedynie pośrednik między budżetowcami i flagowcami. Z mojego punktu widzenia to dobre posunięcie, być może HTC przekona konsumentów do zakupu niewygórowaną ceną i interesującymi parametrami technicznymi.

htconea9fin-650-80

Jeżeli o nie chodzi to są pośród nich rozbieżności, początkowe informacje zakładały użycie 10 – rdzeniowego układu scalonego MediaTeka i 4GB pamięci operacyjnej, a portal Phonearena dotarł do bardziej realistycznych danych. Być może HTC postawi na 8 – rdzeniowego Snapdragona 617 i 2GB pamięci operacyjnej, a za wykonywanie zdjęć odpowiedzialny będzie 13MPix aparat główny.

Jeśli A9 rzeczywiście wyposażono w czytnik linii papilarnych oznacza to, że słuchawka od razu pojawi się z Androidem 6.0 Marshmallow, który dodaje wsparcie właśnie dla tego typu czytnika w urządzeniu mobilnym.

Pod koniec bieżącego miesiąca odbędzie się konferencja prasowa HTC i być może na niej pojawi się model A9, mam nadzieję, że wtedy wszystko się wyjaśni.

Źródło: techradar.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek