Monika25.02.2016
iHealth Edge – elegancki monitor aktywności

iHealth jest producentem gadżetów fitnessowych i zdrowotnych, bardzo szybko zyskał popularność dzięki całej gamie produktów począwszy od wagi po ciśnieniomierz, wszystkie urządzenia są interaktywne, łączą się z dedykowaną na smartphone aplikacją.

Dzięki uprzejmości firmy Forcetop miałam możliwość skorzystać z ich najnowszego urządzenia iHealth Edge – opaski monitorującej aktywność oraz sen i pełniąca funkcję zegarka.

opaska9

Sam zegarek, mnie jako kobietę osobiście zachwycił. Mimo sportowego przeznaczenia, wygląda na tyle elegancko, że pasuje do wszystkiego i na każdą okazję.

opaska3

Dodatkiem, który znajdziemy w pudełku razem z samym zegarkiem jest komplet czterech wymiennych opasek w różnych kolorach: czarnym, szarym, pomarańczowym i różowym.

opaska11

Ponad to pomyślano o osobach biegających, dodając klips, który można zaczepić na pasku, bądź bucie, oraz opaskę na ramię.

opaska4

Podczas użytkowania, w zależności od trybu, na okrągłej tarczy zegarka wyświetlają się informacje, które uaktywnia się odpowiednim ruchem nadgarstka.

opaska6

W trybie dziennym najpierw wyświetlają się podstawowe informacje – data i godzina, następnie: ilość wykonanych kroków, przebyty dystans, spalone kalorie (obliczane po wprowadzeniu do aplikacji na smartphanie wagi oraz wzrostu) i ostatni czyli zestaw motywacyjny w postaci miejsca na podium, które uzależnione jest od ustawionego w aplikacji celu.

W trybie nocnym zaś na ekranie pojawia się jedynie godzina oraz ikonka łóżka, która oznacza tryb nocny, na kolejnym ekranie zaś jakość naszego snu podaną w procentach. Co ważnego trybu dziennego na nocny i odwrotnie nie zmieniamy ręcznie, iHealth Edge robi to automatycznie.

Aby zobaczyć działanie opaski, umieszczam poniżej umieszczam króciutki filmik na którym zostało to bardzo dokładnie pokazane.

Dokładny odczyt danych z zegarka jest możliwy przez zainstalowanie aplikacji MyVitals 2.0 – dzięki, której iHealth Edge łączy się przez Bluetooth.

opaska15

Aplikacja dostępna jest zarówna na iOS, jak i na Android.

Podsumowanie

iHealth Edge mi osobiście bardzo przypadł do gustu, ze względu na wygląd, który zachwyci każdą kobietę, jak i łatwy sposób uzyskania kontroli nad swoją codzienną aktywnością. Wystarczy kilka ruchów nadgarstkiem i można stwierdzić, że jednak warto się ruszyć zza biurka.

Testowany przeze mnie produkt możecie zakupić – tutaj.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS