Krzysiek Borek24.07.2016
iOS 10 ostrzeże użytkownika przed połączeniem z niezabezpieczoną siecią bezprzewodową

Już się przyzwyczaiłem do odkrywania nowych funkcji w testowym oprogramowaniu Apple, o których w ogóle nie wspominają podczas prezentacji.

Amerykanie skupili się na najważniejszych (z ich punktu widzenia) funkcjach, a nie wspomnieli nic o funkcji nastawionej na bezpieczeństwo użytkownika.

Wygląda na to, że iOS 10 będzie w stanie ostrzec użytkownika o problemach z zabezpieczeniami po połączeniu z niezabezpieczoną siecią bezprzewodową. Z drugiej strony mam wrażenie, że o tym nie wspomniano, ponieważ 10 jest obecnie w fazie beta testów, a funkcja może się nie pojawić w ostatecznej kompilacji.

siec

Wszystko sprawdzimy w części Ustawień odpowiedzialnej za połączenie z sieciami bezprzewodowymi. Nie ma dodatkowego podmenu, a wystarczy stuknąć na „i” obok nazwy sieci, aby otrzymać wszystkie, szczegółowe informacje.

Wydaje mi się, że to dobre rozwiązanie, ponieważ użytkownik będzie w stanie zabezpieczyć wtedy własną sieć bezprzewodową lub rozłączyć się z niezabezpieczoną. Jednak wolałbym, żeby stosowny komunikat pojawiał się w momencie połączenia, a nie przed nim.

Źródło: thenextweb.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek