Michał17.01.2016
iOS 9.3 beta 1 wprowadza zmiany w opcjach danych sieci komórkowej

Jedną z najważniejszych funkcji W iOS 9.3 beta 1, która udostępniona została niespełna tydzień jest na pewno pojawienie się trybu nocnego, ale to nie wszystko. W najnowszej becie Apple zmieniły także nieco „Opcje danych sieci komórkowej”.

Pierwszą zmianą jest zmiana nazwy dostępu. W iOS 9.3 aby dostać się do ustawień trzeba kliknąć na „Opcje danych sieci komórkowej” (patrz niżej). Zmiana jest jak widzicie niewielka.

danesiecikom

Kolejną zmianą jest brak możliwości przełączenia się z 2G na 3G lub LTE przy wyłączonej opcji „Dane sieci kom.” W poprzednich wersjach iOS po wyłączeniu opcji dane sieci kom. możliwa jest zmiana 2G na 3G lub LTE, a w najnowszej wersji iOS 9.3 opcję są po prostu niedostępne.

Poniżej możecie zobaczyć, że po wyłączeniu opcji danych sieci kom. znikają wszystkie ustawienia kontrolujące rodzaj połączenia głosowego i danych.

danesiecikom1

Oczywiście iOS 9.3 jest narazie dostępna w wersji beta, więc być może w finalnej wersji zostanie to jeszcze zmienione.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz
 • Waldemar Sinicki

  wielkich zmian nie widać!

 • Krzysiek

  W T-Mobile jest możliwa zmiany miedzy 2g a LTE czy 3G. Denerwujące jest to, ze trzeba włączyć dane, aby te ustawienia zmienić.

  • Bartosz Jasiówka

   A po co cos w tym zmieniać??
   Ustawia sie LTE i śmiga jak trzeba.

   • Krzysiek

    W pewnych miejscach jest kiepski zasięg LTE czy 3G i ustawienie na 2G poprawia mi o wieeele zasięg z 1-2 kresek zasięg mi się poprawia do 4 kresek. Na wsiach ta opcja jest bardzo przydatna.

    • Kamil Witaszewski

     To sam telefon się nie nie przełącza? U mnie pokazuje się co jakiś czas LTE lub 3G ale widziałem już kiedyś np GPRS czyli wszystko działa z automatu ;)

     • Krzysiek

      Nie wiem czy zmienia. Ja nie mam transmisji włączonej nonstop. Jak wiem, ze tutaj jest słaby zasięg 3G to ustawiam na sztywno 2G, bo z automatu to telefon będzie drenował baterie szukając lepszego zasięgu ;)