Krzysiek Borek10.10.2017
iPad Pro (2018) z Face ID?

Obecnie wyłącznie iPhone X będzie korzystał z kamery TrueDepth i odblokowywania za pomocą Face ID. Jednak wygląda na to, że w przyszłym roku podobna sytuacja może czekać iPada Pro.

Czyżby to oznaczało podobną budowę przodu? Nie wydaje mi się.

Jeżeli do tego dojdzie, to Face ID otrzymają wyłącznie iPady Pro, tańsze modele nie powinny korzystać z tego rodzaju zabezpieczenia. Wcale się nie dziwie, obecnie modele Pro są flagowymi tabletami Apple, co teoretycznie wiąże się z wyposażeniem je w technologie, których nie znajdziemy w tańszych odpowiednikach. Obecnie za przykład różnicy między Pro, a tańszymi może posłużyć złącze Smart Connector i Apple Pencil.

W raporcie KGI nie ma ani słowa o przycisku Początek zespolonym z czytnikiem linii papilarnych (Touch ID). Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Face ID i Touch ID pojawiły się jednocześnie w tabletach, w końcu nad i pod ekranem jest miejsce, aby je tam zmieścić. Problem w tym, że prawdopodobnie Apple chce zunifikować najdroższy sprzęt i pojawi się wyłącznie Face ID, jak w iPhone’ie X. Nie jestem w stanie tego zrozumieć, bo iPad ma znacznie więcej miejsca, więc można zastosować obie technologie.

Obecność kamery TrueDepth w najważniejszych urządzeniach mobilnych będzie również oznaczać szybsze i szersze przyjęcie. W końcu Touch ID automatycznie zmienia się na Face ID, a to nie wszystkie możliwości nowej technologii, którą Apple wprowadzi w iPhone’ie X. iPady Pro wydane w przyszłym roku mają otrzymać oznaczenie 2018F, ale nie spodziewajcie się w nich diametralnych zmian w porównaniu do obecnie sprzedawanych.

Jestem ciekaw, jak będzie działać Face ID. Prawdopodobnie tego nie sprawdzę, ale może przejdę się do salonu Apple, aby rzucić okiem na iPhone’a X. W końcu jego przedsprzedaż rusza 27 października, a od 3 listopada powinien być szerzej dostępny, więc w salonie pewnie uda się go zobaczyć. O ile nie będzie do niego zbyt dużych kolejek.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • raze

  Od iPhone 6s nic nowego pożytecznego. Kicha goni kichę Tak z telefonami, jak z systemem. Twórczość i produkcja pod publiczkę. Urządzenia i system coraz mniej dla biznesu, coraz bardziej dla małolatów do zabawy. Po kilkunastu latach pożegnałem Nokię, teraz po kilku latach pożegnam Apple?

  • Andrzej

   Zgadzam się. Np jak można było tak zje..ć aplikacje wiadomości? Te efekty i inne pierdoły są dla małolatów.

   • NinJax

    Nie musisz używać efektów. Starzy ludzie nawet nie zauważają różnicy bo nie wiedzą jak to włączyć.

 • NinJax

  „Nie jestem w stanie tego zrozumieć, bo iPad ma znacznie więcej miejsca, więc można zastosować obie technologie.”

  Po prostu kasa x miliony sprzedanych sztuk. Po co dokładać do przycisku Home? Lepszy tablet z minimalnymi ramkami.

  • krzysiekb92

   Ramkę na dole można zmniejszyć i przycisk też się zmieści. Mnie np nie podobałby się iPad wyglądający, jak iPhone X.

 • Dorian

  W czasie premiery robiłem wielkie WOW patrząc na X po premierze zastanawiałem sie juz po co to? Nie wyobrazam sobie za kazdym razem spoglądac w tel by go odblokowac , wyciągając iphona 7 z kieszeni ,naciskam klawisz i zanim zdarze w niego popatrzec juz jest odblokowany . W dodatku nikt w czasie spania np wscipska zona nie przylozy iphona mi do palca bo sie przebudze , za to X fizycznego kontaktu nie potrzebuje i daje mozliwsc łatwiejszego odblokowania .Mogł bym wymienic jezcze ze 3 wady takiego rozwiazania

  • Robert M

   FaceID działa tylko z otwartymi oczyma, a tak chyba nie śpisz:P

 • Mix

  Jak będzie oled to kupuje.