Krystian28.01.2014
iPhone 6 z dotykowym przyciskiem Home?

W ciągu ostatnich dni nie brakuje plotek dotyczących nowego iPhone, którego prawdopodobnie zobaczymy dopiero we wrześniu.

Większość z tych plotek skupia się na rozmiarze ekranu w iPhone 6. Póki co można powiedzieć, że mamy następujące możliwości: 4,7″, 4,94″, 5″ oraz 5,7″. Do tego oczywiście Retina+ na panelu typu IGZO oraz nowy procesor A8.

Dziś zupełnie nowa plotka, która już raz żyła przed premierą iPhone 5S wskazująca, że nie będziemy mieli już klikalnego przycisku home. Gdyby Apple skusiło się na wyprodukowanie przedniego ekranu ze szkła szafirowego, mogłoby ono spokojnie przenieść właściwości TouchID. Dodatkowo możliwe byłoby zmniejszenie ramki na dole telefonu, co oczywiście zrobiło by więcej miejsca na nowy, większy ekran.

Samo usunięcie konieczności fizycznego kliknięcia nie jest żadnym problemem. Zastąpienie go dotykiem będzie nie tyle co szybsze, to również wygodniejsze – i wyeliminuje jeden z ruchomych elementów, który jak wiadomo lubi się psuć.

Już teraz w Cydii znajdziemy dodatki zmieniające TouchID w dotykowy przycisk. Gdyby dodali do tego jeszcze możliwość wykonywania gestów, było by to genialne posunięcie ze strony użytkowej – przynajmniej dla mnie.

Źródło: slashgear.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_
 • Krystian Łazowski

  Nie zrobią tego, dotykowy przycisk jest znacznie gorszy od fizycznego, przypadkowe wciśnięcia i tym podobne rzeczy.

  • Jedyną wadą był by brak możliwości obudzenia tel – chyba, że czuwał by nawet na zgaszonym ekranem. W Androbiedzie zupełnie mi dotykowe nie przeszkadzają.

  • Endzio

   na pewno nie zrezygnują z czytnika linii papilarnych

 • kaliente

  Ciekawy jestem kiedy system będzie wiedział, że ma zeskanować odcisk palca, a kiedy ma być „wciskany” bo user chce wrócić do ekranu głównego.