Krzysiek Borek05.01.2016
iPhone 7 bez standardowego gniazda słuchawkowego?

6 tygodni temu pojawiły się pierwsze doniesienia mówiące o zastąpieniu standardowego gniazda słuchawkowego (3,5 mm jack) portem Lightning do obsługi słuchawek.

Chińskie strony Anzhuo.cn i Wei Feng dodały oliwy do ognia, ponieważ pojawiły się tam informacje dostawców części do nadchodzącego smartfona Apple. Źródło informacji jest nieznane, ale prawdopodobnie potwierdza kontrowersyjną plotkę sprzed paru tygodni.

Obydwa portale twierdzą, że kolejny model iPhone’a obędzie się bez gniazda słuchawkowego, a producent w fabrycznym zestawie umieści słuchawki bezprzewodowe, jednak niezweryfikowane informacje powinny być traktowane ostrożnie.

Philips-M2L-iPhone-Trio

Wcześniej Macotakara twierdził, że pojawi się nowy model słuchawek EarPods ze złączem Lightning, a przecież w ofercie Apple nadal dostępne są Power Beats 2, Solo 2 i Studio (wszystkie bezprzewodowe). Poza tym wprowadzono również odpowiednie zapisy dla akcesoriów MFi (Made For iPhone), które pozwalają na produkcję słuchawek ze złączem Lightning  firmom trzecim.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Shortys

  Strzał w kolano dla Apple

 • To miło ze strony Apple… niech jeszcze zastosują blokadę, aby innych słuchawek nie stosować tak jak to Giant from Cupertino potrafi :-)

 • antichrist

  nie rozumiem po co ta krytyka, w artykule nie jest napisane, że apple to czy tamto zrobiło, lecz o samych plotkach a do tego nie od nich, które jak dla mnie powinny wejść w życie.
  uważam, że takie rozwiązanie prędzej czy później i tak nastąpi, a chyba lepiej jak apple zrobi to przed samsungiem :)
  równie dobrze taka sama sytuacja miała miejsce z ekranem dotykowym kiedyś. po co, na co i takie tam. a teraz im większy tym lepszy…

  • krzysiekb92

   gdyby był to standard, nikt by nie psioczył ;)

   • antichrist

    kiedyś to będzie standard, a za kilka lat słuchawki takie trafią na półkę razem z kasetą i ołówkiem :)