Krzysiek Borek20.08.2016
Jailbreak iOS 9.2 – 9.3.3 za pomocą Safari

Dzień po wydaniu przez Pangu narzędzia do wykonania Jailbreak iOS 9.2 – 9.3.3 na komputery osobiste grupa Totoa udostępniła aplikację mobilną i każdy zainteresowany użytkownik mógł wykonać Jailbreak bezpośrednio na urządzeniu mobilnym.

Niestety, parę dni później Apple zablokowało certyfikat upoważniający do pobrania aplikacji i musieliśmy czekać na program od Pangu (po angielsku).

Na szczęście wczoraj pojawiła się nowa wersja aplikacji mobilnej, którą zainstalujemy przez Safari i wykonamy Jailbreak, za chwilę wytłumaczę wam, jak to zrobić.

Na urządzeniu mobilnym otwieramy stronę http://j.25pp.com/ota_tutorial.html (koniecznie przez Safari).

Po wejściu na witrynę pojawi się komunikat „Otworzyć tę stronę w App Store?” Wtedy stukamy na Tak.

IMG_0374

Zatwierdzamy instalację aplikacji mobilnej, stukając na Instaluj.

Aplikacja mobilna zacznie się pobierać, więc powinniście zobaczyć jej aplikację na ekranie głównym. Po zmianie statusu na Instaluję, musicie włączyć tryb samolotowy.

IMG_0375

Po zakończonej instalacji możecie wyłączyć tryb samolotowy.

IMG_0377

Teraz przechodzimy do Ustawienia → Ogólne → Zarządzanie urządzeniami (pojawi się pod VPN) i zatwierdzamy certyfikat upoważniający aplikację do działania na urządzeniu mobilnym.

IMG_0376

Wracamy do ekranu głównego i uruchamiamy aplikację mobilną i dajemy jej dostęp do powiadomień, a potem stukamy na okrąg, aby rozpocząć proces odblokowania oprogramowania układowego.

IMG_0378

Podczas operacji pojawią się dwa powiadomienia (jedno o zapełnionej pamięci, a drugie z aplikacji), nic wtedy nie robimy i czekamy, aż nasze urządzenie mobilne uruchomi się ponownie.

Po ponownym uruchomieniu powinniście mieć ikonę Cydii, otwórzcie ją i poczekajcie, aż przygotuje sobie swój system plików. Po zakończeniu operacji musicie uruchomić ponownie Springboard i to wszystko.

PS.

Jailbreak może nie zaskoczyć za pierwszym podejściem, ale często za drugim już jest dostępny.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • pan bigos

  po resecie telefonu kraszuje mi cydię, a wszystkie tweaki przestają działać, jest na to rozwiązanie?

  • krzysiekb92

   Jaki to błąd?

   • pan bigos

    dzięki panowie, nie doczytałem najwyraźniej 👍🏿

  • Jeicam

   Po restarcie iPhone trzeba od nowa zrobić jailbreak w aplikacji. To nie błąd.

   • Fryto

    Nie wiem czemu ale u mnie po restarcie aplikacja PP nie odpala się tylko kraszuje ;/

  • krzysiekb92

   To nie jest stały Jailbreak i po ponownym uruchomieniu lub rozładowaniu baterii,musisz odpalić aplikacje PP i zrobic Jailbreak ponownie.

 • tribe94

  Nadal nie działa na urządzeniach 32-bit?

  • krzysiekb92

   Nadal nie.

 • Jan1102

  Ja np.jak włączyłem ten program do jb czekam i czekam…. aż musiałem zablokować tel i wszystko poszło 👍🏻

 • Jan1102

  Już próbuje zrobić to z 20 raz i nic tylko restartuje tel a jb brak….9.3.3

 • Robert

  wszystko było dobrze, do momentu…..
  – JB wykonalem, wszystko hulalo, skonfigurowalem tweaki i postanowilem wgrac sobie jeszcze jedneg o nazwie: LockHtml4, i wtedy sie posypalo,
  po restarcie ipek juz nie wlaczyl sie tylko wisoal na jabluszku, wykonalem twardy reset i ozyl ale tylko jako „podstawowy” soft, bez dzialajacych twekow. Uzylem PP by ponowic do stanu JB lecz nic ciagle to samo. W koncu powrocilem do utawiem fabrycznych (uzyl bym erasera z cydii lecz ta nie dzialala) i nic, po ukazaniu sie „swierzego” softu jest juz widoczna ikonka Cydii i innych tweakow – oczywiwscie nic nie dziala. Wgrywam PP i tez nic nie dziala, te same pętle jak z przed przywrócenia fabrycznego. Wgralem system z kopii zapasowej (w niej nie było przeciez tego tweka ale samo wyzerowanie ipka powinno juz dac ten efekt) i nic, ciągle to samo. Ateraz nawet juz PP nie pokazuje kregu, także juz nie wiem co dalej zrobic. Mam ipka SE z systemem 9.3.3 i taki chcialbym miec – PROSZE o jakąś rade, pomoc. Z góry dziekuję