Krzysiek Borek19.09.2014
Jak wygląda przyjęcie przez konsumentów iOS 8?

Wielu użytkowników urządzeń Apple postanowiło zaktualizować je do najnowszej wersji iOS. biorąc pod uwagę poprzednie systemy gignta z Cupertino, % przyjęcia 8 odsłony jest niższy od niektórych wersji.

Widać to w szczególności względem iOS 7. W tym artykule skupię się na przedstawieniu wam % przyjęcia kolejnej wersji systemu oepracyjnego dla urządzeń Apple. Dane pochodzą od reklamodawców, jak i firm, które zajmują się monitorowaniem tych danych.

ios-8-adoption

Z danych Fiksu wynika, że przyjęcie iOS 8 w dniu premiery systemu wyniosło niecałe 8%, iOS w podobnym momencie miał 17%. Kolejnym dostawcą statystyk jest Mixpanel widać w nich różnicę. Dzień po premierze systemu operacyjnego przyjęcie iOS 8 wyniosło 14,25%, podczasy gdy iOS 7 miał w tym momencie prawie 40%. Appsee także przygotowało odpowiednią tabelkę z danymi na ten temat, a wyniki wyglądają następująco 13,1% – iOS 8, z kolei wg. Tapjoy iOS 8 ma obecnie 5,9% udziału na rynku mobilnych systemów operacyjnych.

Podano również dane, związane z poszczególnymi urządzeniami mobilnymi Apple. Wyniki nie napawają optymizmem (przynajmniej na razie). iPhone – 6,60%, 3,96% – iPad i 7,65% – iPod.

Na ten moment nie mam pojęcia, co się dzieje, że co raz mniej konsumentów przechodzi na nowszą wersję mobilnego systemu operacyjnego Apple. Z drugiej strony przyjęcie iOS 7 było bardzo duże z powodu zmiany wyglądu interfejsu. Mam na to jedno wyjaśnienie, użytkownicy nie chcą przeprowadzić aktualizacji, która potrzebuje sporo wolnej przestrzeni dyskowej na urządzeniu.

Jeżeli sytuacja ulegnie zmianie postaramy się was o tym poinformować.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • kwawer

  potreba posiadania sporej wolnej przestrzeni to raz, a dwa to doświadczenia związane z aktualizacją do iOS7 i brak możliwości powrotu do iOS6, nauczyło wiele osób, że nie należy się z tym spieszyć.

 • Dominika S.

  Proponuje poprawić
  „pod uwagę poprzednie systemy gignta

 • adrian

  na iPhone 5

  ios 8 wcale tak dobrze nie chodzi zauważyłem czasami sie przycina może problem jest z pamięcią bo przy 7.1.2 wynosiła zaledwie od 40-50 procent a teraz przy ios 8 60 – 70 % masakra chyba wracam do 7.1.2