Krzysiek Borek19.09.2014
Jak wygląda wydajność obydwu wariantów iPhone’a 6 względem 5S?

Dzisiejszy dzień stoi pod znakiem obydwu wariantów iPhone’a 6. Można już kupić urządzenia (ale jeszcze nie w Polsce). Ciekaw jestem, jak wygląda wydajność obydwu, a Wy?

W sieci pojawiły się dane z programu GeekBench, który sprawdza wydajność procesorów w urządzeniach mobilnych. Po wynikach widać duży skok nowych urządzeń względem modelu 5S.

Podczas, gdy 5S jako pierwsze urządzenie na rynku dostało wsparcie dla 64bitowych komend, jak i procesora Apple w kolejny modelu idzie tą samą obraną rok temu ścieżką. Obydwa iPhone’y 6 wyposażone są w 64 bitowy układ A8. Różnicą w nich jest taktowanie dla każdego wariantu osobno, i tak A8 w iPhone 6 ma taktowanie 1,2GHz, a w 6+ 1,39GHz. Według programu Geekbench wychodzi na to, że obydwa urządzenia wyposażone są w 1GB pamięci operacyjnej RAM.

Nowa generacja iPhone’ów może pochwalić się dłuższą pracą na jednym ładowaniu względem modelu 5S. Oczywiście w obydwu urządzeniach znajdizmey koprocesor M8, który zbiera przerózne dane. M8 zbiera je nawet w momencie, gdy urządzenie jest wyłączone.

Poniżej grafiki z testów wydajnościowych nowych urządzeń Apple i porównanie względem modelu 5S.

benc

Jak myslicie odczujemy zmianę zaprezentowaną przez cyferki?

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • mario

  w trybie multi core 6 jest o 37 punktów wydajniejsza od 5s :) Apple nie popisało się taktowaniem procesorów ani wyposażeniem flagowców. poczekam na 6s jeśli taki wyjdzie i nie zmieni się nomenklatura w przyszłych modelach bo obecne dwa topowe do mnie nie przemawiają i cieszę się ze swojego 64GB 5s’a :)

 • Marcin2014

  To jest duży skok wydajnosciowy według pana redaktora???Chyba żart. To jest nic biorąc pod uwagę różnice np. pomiędzy 5 i 5s.

  • Krzysiek Borek

   Szczerze ? niezbyt wielki skok…