Krzysiek Borek09.01.2017
KGI: W tym roku pojawią się trzy modele iPada

Swoją (interesującą) przygodę z tabletami Apple rozpocząłem od iPada 3 LTE kupionego za bezcen od kolegi, potem zdecydowałem się zmienić go na mini 2, którego  wykorzystywałem go do przeglądania internetu, portali społecznościowych, okazjonalnego grania, wysyłania maili i oglądania wideo na YouTube.

W tamtym momencie często nie chciało mi się włączać Chromebooka, żeby zrobić to samo, w końcu iPad był włączony cały czas i miałem go na wyciągnięcie ręki. Jednak przed końcem ubiegłego roku zdecydowałem się sprzedać iPada, bo to samo robiłem na iPhonie 5S, który świetnie sobie radził do momentu uszkodzenia.

Jestem w stanie powiedzieć, że moje zainteresowanie tabletami spadło do minimum i przestałem ja nawet testować, choć bardzo interesuje mnie iPad Pro 9,7″. Nie zmienia to faktu, że Apple szykuje kolejne tablety i w tym roku pojawią się aż 3.

Jeden z nich otrzyma prawie 13” ekran, a nowością będzie model z 10 lub 10,5” wyświetlaczem. Wydaje mi się, że egzemplarz z 9,7” ekranem zastąpi mini i to właśnie on będzie najtańszym z dostępnych w tym roku.

We note the 12.9” model will be the second generation of the existing 12.9” iPad Pro, the 10-10.5” model will be the high-end model equipped with a narrow bezel design, and the 9.7” model will be the low-priced option. The former two models will have an A10X chip manufactured by TSMC (2330 TT, NT$183.5, N), while the latter comes with an A9 chip made by Samsung LSI. Although we estimate iPad shipments in 2017 will drop again YoY to 35-37mn units, we except the decline to narrow to 10% from 2016’s roughly 20%, given that the 10-10.5” model may see more demand from commercial/ enterprises and tender markets, while the low-priced 9.7” model may have a greater shipment contribution and likely account for 50-60% of total shipments of new iPads.

Przewidywania pana Kuo pokrywają się z poprzednimi doniesieniami, ale tablety nie pojawią się na początku bieżącego roku. Wszystko za sprawą braku jednoznacznego wybrania przekątnej nowego modelu (wybór między 10 lub 10,5”), a dodatkowym problemem jest produkcja układów scalonych. Przez nie sprzęt pojawi się później, niż zakładano.

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek