Krzysiek Borek08.10.2015
Kod źródłowy do uzyskania Jailbreak iOS 8.4.1 udostępniony

Ostatnio wspominałem wam o pracach nad Jailbreak dla iOS 8.4.1, niejaki Luca Todesco udostępnił właśnie kod źródłowy, pozwalający na odblokowanie iOS, co skutkuje instalacją niepodpisanych przez Apple aplikacji i rozszerzeń dostępnych w Cydii.

Todesco podczas wydania OS X Yosemite od razu zauważył luki w zabezpieczeniach (w sierpniu). Kod został udostępniony w Github pod kodową nazwą „Yalu”, z jej opisu wynika, że kod źródłowy jest niekompletny.

Niekompletna część nawiązuje do startu urządzenia na uwięzi po wykonaniu Jailbreak. Powodem tego jest to, że kod źródłowy nie należy do Todesco i nie może go udostępnić dla większości użytkowników.

Sam kod źródłowy pozwala na wykonanie Jailbreak, o ile znacie się na temacie, dodatkowo otrzymujemy dostęp do SSH. Pamiętajcie, że to niekompletny kod źródłowy, który nie jest w stanie zainstalować Cydii, więc nie próbujcie Jailbreak samemu.

Przeciętnemu użytkownikowi iOS kod źródłowy w ogóle się nie przyda, choć Todesco oznajmił, że Yalu dla i6 [iPhone 6] jest niemal ukończony. Poza tym wierze, że bardziej ogarnięci programiści zrobią pożytek z kody źródłowego i niedługo pojawi się Jailbreak.

ios-8.4.1-jailbreak

W międzyczasie dajcie sobie z tym spokój, możecie wyrządzić poważne szkody swojemu urządzeniu z Jailbreak, jeśli nie wiecie jak się za to zabrać.

Jeżeli nadal zastanawiacie się nad przejściem na iOS 9 wasza cierpliwość została nagrodzona. Pamiętajcie, żeby nie aktualizować urządzeń, bo powrót na 8.4.1 jest już niemożliwy.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek