Krzysiek Borek07.01.2016
Luca Todesco ma Jailbreak dla iOS 9.2.1

Od czasu wydania Jailbreak dla iOS 9 – 9.0.2 minęło sporo czasu i pojawiły się kolejne wersje mobilnego systemu operacyjnego Apple, które obecnie (w teorii) nie pozwalają na odblokowanie oprogramowania. Na szczęście Luca Todesco uzyskał Jailbreak iOS 9.2.1, ale nie ma zamiaru publicznie wydać narzędzi/kodu źródłowego.

Luca Todesco (@qwertyoruiop) has successfully jailbroken iOS 9.2.1! Todescoposted a screenshot of Cydia running iOS 9.2.1 on his iPhone 6 to his Twitter account.

I lied. All Hail 화격자 리더. No releases.

(The text in Korean is supposed to translate to „Grate Leader”)

Nie ma szans, żeby Todesco wydał wszystko samemu, ale wierzę, że nie zostawi tego jedynie dla siebie. Jest szansa, że swoimi odkryciami podzieli się z innymi deweloperami, którzy pracują nad tym samym, aby wydać potrzebne narzędzie. Warto nadmienić, że Luca przyczynił się do wydania narzędzia Pangu, umożliwiającego wykonanie Jailbreak iOS 9, ale Apple załatało wszystkie luki w kolejnej wersji (9.1).

jailbreak9.2.1

To nie jedyne osiągnięcia dewelopera, wydał również Jailbreak dla iOS 8.4.1, po zakończonych pracach nad 9, choć oficjalnego narzędzia nie wydał. Tak czy owak, owoce jego pracy znalazły się na GitHubie (kod źródłowy).

253668-640

Aby udowodnić, że zrzut ekranowy z jego iPhone’a mającego Jailbreak jest prawdziwy, autor zamieścił również kod z jądra systemowego iOS 9.2.1. Prawdopodobnie TaiG również pracuje nad tym samym przedsięwzięciem, jednak Todesco nie wie, czy obie prace korzystają z tych samych luk systemowych.

Pomimo wykonanego Jailbreaka iOS 9.2.1 warto wspomnieć, że najnowsza odsłona nadal jest w fazie testowej. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli autorów wraz z wydaniem ostatecznej wersji 9.2.1 powinien być dostępny Jailbreak

Źródło: iclarified.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek