Michał06.01.2014
Mac jako klawiatura do iPhone lub iPad

Sprzęt od Apple ma to do siebie, że ich zakup nie kończy się na jednym urządzeniu. Często po kilku miesiącach na biurku koło iPhone ląduje MacBook, a potem jeszcze iMac w salonie i iPad w sypialni.

Wszytko jest dobrze póki nie położymy ich wszystkich razem i nie spróbujemy kreatywnie wykorzystać mnogości ekranów w pracy. Oczywiście stojący iPad na którym możemy obserwować nasz timeline Twittera to fajna rzecz, a co jeżeli chcemy odpisać? Trzeba wziąć urządzenie do ręki i klikać, ewentualnie mieć kolejną klawiaturę, i kolejną do iMac i kolejną… STOP!

Już nie potrzebujemy tak dużo klawiatur, zupełnie starczy nam ta w naszym komputerze, lub ta zewnętrzna na Bluetooth – tu jej rodzaj nie ma znaczenia. Magia będzie się dziać za pomocą aplikacji 1Keyboard dostępnej w Mac App Store.

Instalujemy, uruchamiamy, dodajemy urządzenia i już, wybranym skrótem z klawiatury możemy się przełączać na dowolne z nich. Szybko, prosto i przyjemnie. Na ekranie komputera cały czas będzie wyświetlona informacja na czym aktualne piszemy, nie będzie trzeba szukać gdzie akurat się pisze. Wszytko bazuje na technologii Bluetooth, dlatego najpierw musimy wszystkie nasze Applowe sprzęty sparować ze sobą.

Program możemy za darmo przetestować, w takiej wersji posiada jednak blokadę na ilość wprowadzanych znaków. Wersja pro kosztuje 5,99€ i jest dostępna jako zakup wewnątrz aplikacji, jest to jednak zdecydowanie mniej niż zakup dwóch czy trzech zewnętrznych klawiatur, a porządek na biurku to rzecz nieoceniona.

1Keyboard
Cena: 47,99 zł
/ Pobierz
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.

@michal_rz
  • Olek

    Fajna sprawa, juz z tego korzystam :)