Krzysiek Borek31.08.2014
Microsoft bliski przejęcia Cyanogen?

Ostatnio informowaliśmy Was o zainteresowaniu ze strony Microsoftu, Samsunga, Amazonu i Yahoo, start upem Cyanogen. Najwięcej zyskali na wprowadzeniu oprogramowania do OnePlus One, dzięki temu więksi producenci zagięli parol na przejęcie twórców oprogramowania bazującego na Androidzie.

Prezes Microsoftu, Satya Nadella usiadł do rozmów z Cyanogen. Biorąc pod uwagę szybki rozwój Androida, to dosyć oczywiste, że ktoś będzie chciał mieć pod swoimi skrzydłami utalentowanych deweloperów.

Głównymi odbiorcami oprogramowania są użytkownicy urządzeń mobilnych, działających na systemie operacyjnym Android. Większość z użytkowników wybiera rozwiązanie grupy deweloperów i nie trzyma się wersji oprogramowania, wykonywanywanej przez producentów tych urządzeń (wyjątkiem jest seria Nexus). Co na tym zyska Microsoft ?

Gigant z Redmond nie będzie musiał korzystać z usług Google, da się zauważyć dysproporcje pomiędzy dwoma producentami, czego przykładem jest brak dobrego dostępu do Youtube’a,

Nie mam pojęcia, co szykuje Microsoft, jeżeli uda im się przejąć Cyanogen. Jednakże jest wiele możliwości, którymi prezes Microsoftu (jak i cały Microsoft) jest zainteresowany. Może to dotyczyć platformy X lub nawet pracy grupy przy Windows Phone, co wydaje się mniej prawdopodobne, niż pierwsza możliwość.

Źródło: wpcentral.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek