Krystian20.01.2014
Netflix poszukuje pracowników znających język polski

Najbardziej znany na świecie serwis z filmami na żądanie poszukuje pracowników znających język polski! Czy jest to zapowiedź wejścia na polski rynek?

W ogłoszeniu Netflix podaje, że poszukuje doświadczonych lingwistów posiadających umiejętności do tłumaczenia i dostosowywania materiałów marketingowych, treści i interfejsu użytkownika na potrzeby konkretnego rynku. Oferta skierowana jest między innymi do osób z biegłą znajomością języka polskiego.

Firma od pewnego czasu analizuje polski rynek, jak i na pewno innych europejskich krajów. Na konferencji wyraźnie dała znać, że zamierzają mocniej ugruntować swoją pozycję w Europie. Aktualnie ich usługi znajdziemy np w Anglii, Niemczech czy Holandii, do której weszli w 2013 roku.

Ciekawe, czy uda im się to wykonać w tym roku i jak będzie wyglądać usługa na polskim rynku. Jak wiadomo najpierw trzeba przetłumaczyć napisy lub udostępnić lektora, może być to ciężkim wyzwaniem biorąc pod uwagę ponad 10 000 filmów (nie licząc poszczególnych odcinków seriali). Do tego ich ilość, prawa autorskie i inne wynalazki – dla przykładu w UK jest tylko ponad 3 000 filmów. Czy w Polsce będzie ich tylko 1500?

Osobiście liczę, że Netflix wejdzie do naszego kraju. Póki co jednak na pewno będę dalej korzystał z wersji amerykańskiej. Płacenie 8$ miesięcznie za na prawdę ogromną ofertę nie jest majątkiem, a angielskie napisy co najwyżej pomogą z językiem.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 

@narkoman_
 • W końcu to drugi najpopularniejszy język zaraz za angielskim w UK. Podobno na DVD zaczęli tam wydawać filmy z polskimi napisami, to i Netflix widzi potrzebę zmian na rynku brytyjskim :)

 • Krychaj

  8$ plus DNSy ?

  • Tak, u mnie UnoTelly za około 4,5$/msc.

 • Piotr Z. 

  Europie z wielkiej litery

 • Adam Górnik

  W Niemczech? O ile wiem to w eu jest w GB ,krajach skandynawskich i Holandii