Łukasz Bogacz24.01.2014
Nie możesz się doczekać nowego Spotify? Zainstaluj je sam

Spotify powolutku zaczyna udostępniać swoim użytkownikom najnowszą wersje swojej aplikacji desktopowej. Aktualizacja oznaczona numerem wznosi przede wszystkim, prostszy, bardziej minimalistyczny wygląd.

Co nowego?

Na pierwszy rzut oka widzimy zmianę głownego koloru. Szarość została zastąpiona przez wszechogarniającą czerń. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda jak nowe, ale jest to na szczęście tylko pierwsze wrażenie. Tak naprawdę nawigacja po samym programie nie zmieniła się w dużym stopniu. Zauważyłem, że nie wyświetla się miniatura naszego profilu z FB. Nie jes

bez nazwy

Zmianom uległy czcionki i tekstury z których korzysta program. Poprawie uległa taże zakładka odkrywaj, mająca w tym momencie układ mozaiki. Zabieg ten pozwoli nam na lepsze wyszukiwanie sugerowanych artystów, albumów, czy też gatunków muzycznych.

bez nazwy

Jak zaktualizować?

Tak w przypadku komputera PC jak i maszyny działającej pod OS X należy w pierwszej kolejności odinstalować znajdującą się na komputerze aplikację Spotify. Dokładny opis jak wykonać to zadanie opisał Javier Santos. Przygotowana przez niego wersja na komputery z systemem Windows jest banalnie prosta w obsłudze. Również instrukcja jak to zrobić na komputerze Mac nie powinna być zbytnio problematyczna. W moim przypadku całość zajęła na więcej jak 5 minut. Jeśli komuś nie chce się czytać całego wpisu to tutaj dodaję streszczenie:

  1. Pobieramy z strony MEGA instalkę dla komputera PC lub Mac (Nie korzystajcie z przeglądarki Safari!!)
  2. Odinstalowujemy znajdującą się na naszym dysku wersję Spotify. W przypadku komputerów z jabłuszkiem warto przed wyrzuceniem programu w terminalu wpisać „killAll Spotify”,  co zamknie wszystkie procesy powiązane z aplikacją. Następnie opróżniamy kosz i przechodzimy do następnego punktu.
  3. Kolejnym krokiem jest instalacja oprogramowania. Wypakowujemy plik instalacyjny Spotify. Na komputerze z Windowsem przeprowadzamy instalację, a na Maku standardowo kopiujemy plik do folderu „Programy”.
  4. Gotowe!! Teraz pozostaje nam tylko cieszyć się najnowszą wersja desktopowej aplikacji Spotify.
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Upierdliwy, niewychowany i szczery.
@lukaszbogacz