Krzysiek Borek07.04.2017
Nowe modele iMaca pojawią się w październiku?

Ten tydzień zaczął się bardzo dobrze dla fanów komputerów Apple, ponieważ Phil Shiller zapowiedział, że pracują obecnie nad iMakiem dla profesjonalnych użytkowników.

Tradycyjnie nie poznaliśmy żadnych szczegółów odnośnie do specyfikacji i działania nowych modeli, ale portal technologiczny Pikes Universum dotarł do informacji związanych ze specyfikacją techniczną nowych modeli.

Wygląda na to, że zmian będzie wiele i przełożą się na lepsze działanie sprzętu pod względem używania bardziej złożonych aplikacji i zwykłych.

Poniżej możecie przyjrzeć się prawdopodobnej specyfikacji:

  • procesor Intel Xeon E3 – tym razem możemy liczyć na procesor z serii Xeon (E3 – 1285 v6). To najnowszy model, który obecnie nie jest dostępny w sprzedaży, ale wygląda na to, że będzie to jedynie poprawiona wersja E3 – 1285 z dedykowanym układem graficznym HD Graphics 630.
  • od 16 do 64GB pamięci RAM (ECC) – najnowszy model otrzyma pamięć operacyjną typu ECC i podstawowa konfiguracja ma zawierać 16GB RAM-u z możliwością zwiększenia do 32 lub 64GB. Pamięć ECC jest w stanie wykryć i naprawić błędy związane z uszkodzeniem systemu operacyjnego. Obecnie nie wiemy, czy będzie to pamięć DDR3L, czy DDR4.
  • szybsze dyski SSD (NVME) – według plotek będą to dyski o pojemności do 2TB. Obecnie sprzedawane iMaki (4K i 5K) również z nich korzystają, a dodatkowo można wybrać Fusion Drive o pojemności 2TB.
  • układy graficzne AMD – dedykowane układy graficzne powinny być w stanie obsłużyć gogle wirtualnej rzeczywistości i profesjonalne aplikacje. Wcześniej o zastosowaniu układów graficznych AMD donosił Bloomberg, a obecnie sprzedawane modele korzystają z Redonów R9.
  • Thunderolt 3 – zastosowanie portów Thunderbolt 3 nie będzie niespodzianką, ponieważ korzystają z nich najnowsze MacBooki Pro. Jeden port odpowiada za zasilanie, USB, DisplayPort, HDMI i VGA. Wszystko za pomocą jednego kabla, a nie wielu.

iMac powinien zadebiutować w październiku bieżącego roku, a razem z nim możemy spodziewać się nowej bezprzewodowej klawiatury z Touch Barem i Touch ID. Jednak dodanie jej do zestawu jest obecnie kwestią dyskusyjną, ponieważ jest zależne od słów użytkowników nowych MacBooków Pro. W ten sposób można sprawdzić, czy nowości rzeczywiście zostaną przyjęte przez użytkowników i, czy powinny zostać wdrożone do innych produktów.

To nie wszystko, pojawiła się również plotka o monitorze 8K przygotowywanym przez Apple, który pojawi się razem z nowym Makiem Pro. Wcześniej o tym nie słyszeliśmy, ale Amerykanie potwierdzili, że pracują nad nowym dedykowanym wyświetlaczem. Jeżeli się wam śpieszy, możecie kupić monitor 8K Della.

macOS 10.13 nie będzie zawierał nazwy Parku Narodowego, a jedna z jego nazwa zaczyna się od M. Może to oznaczać, że będą dwie nazwy dla nowego systemu operacyjnego, a jedną z nich będzie zarejestrowane przez Apple Monterey.

Nie zapomniano również o najmniejszym z Maków, ale jego najbardziej wypasiona konfiguracja może mieć mało wspólnego z nazwą. Oznacza to, że obudowa ukrywająca komponenty może być szersza lub wyższa od obecnej. Oficjalnie powiedziano jedynie, że mini stanowi ważną część oferty i to wszystko.

Pikes Universum jest znane z dostarczania informacji o niewydanych (jeszcze) Makach i nowych wersjach systemu operacyjnego. Portal ma własne źródła informacji i ciężko je obecnie ocenić za rzetelne, więc nie powinniśmy brać na poważnie ich odkryć.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek