Krzysiek Borek14.03.2017
Nowe modele iPadów dostrzeżone w ruchu sieciowym

Obecnie większość operacji wykonuje na smartfonie i nie noszę się z zakupem tabletu, ponieważ w moim przypadku będzie on bezużyteczny. Jednak Apple myśli inaczej i od niedawna testują prototypy najnowszych modeli iPada, które pojawiły się w ruchu sieciowym niektórych portali technologicznych.

Nowe identyfikatory urządzeń pojawiły się w danych zbieranych przez Fiksu, a rano podzieliło się nimi TechCrunch. Wygląda na to, że są cztery identyfikatory korespondujące modelom LTE i WiFi, ponieważ Apple stosuje różne, aby zaznaczyć różnicę między możliwościami połączenia z siecią. Fiksu wierzy, że w tym roku zobaczymy 2 lub 4 (nowe) modele tabletów Apple.

Identyfikatory najnowszych modeli to:

Obecnie sprzedawane modele mają inne identyfikatory i są to odpowiednio:

Obecność wyżej wymienionych identyfikatorów pozwala myśleć, że jeszcze w tym miesiącu zostaną zapowiedziane przynajmniej dwa nowe modele iPada. Teoretycznie pokrywają się one w dotychczasowymi doniesieniami mówiącymi o zastąpieniu modelu z wyświetlaczem 9,7 – cala sprzętem z nieco większym ekranem, a ponadto odświeżonym Pro z prawie 13 – calowym wyświetlaczem.

Model z 10,5 – calowym wyświetlaczem ma otrzymać ekran z wąskimi ramkami, co pozwoli zachować wymiary sprzedawanego obecnie Pro z 9,7 – calowym ekranem. Poza tym nowy Pro powinien otrzymać układ scalony A10X i czytnik linii papilarnych wtopiony w wyświetlacz.
Do tej pory mówiono o czterech iPadach, odświeżonym, 10, 5 – calowym, tanim 9,7” i mini Pro. Warto zaznaczyć, że Fiksu ma dane jedynie o dwóch modelach, co może wskazywać, że inne są obecnie testowane lub się nie pojawią. Z drugiej strony ma to sens, ponieważ pojawi się odświeżony model Pro, a mniejszy zostanie zastąpiony innym, co pozwoli na obniżenie ceny obecnie sprzedawanego modelu.

Tablety powinny zadebiutować jeszcze w tym miesiącu, a ich zapowiedź powinna odbyć się w przyszłym tygodniu między 20, a 24 marca.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek