Wacław Niezgoda22.05.2015
Nowy iOS 9 i OS X 10.11 to bezpieczeństwo i stabilność

iOS 9, który oficjalnie zostanie zaprezentowany za ponad dwa tygodnie będzie systemem stawiającym na stabilność i bezpieczeństwo. Nowości w iOS 9 będzie zaledwie kilka.

Jeśli mowa o bezpieczeństwie, Cupertino chce jeszcze bardziej zabezpieczyć pliki użytkowników, ma się to stać za sprawą używania przez aplikacje w większym stopniu iCloud Drive.

Obecnie aplikacje takie jak Notatki, Przypomnienia oraz Kalendarz używają przesyłania danych protokołu opartego na IMAP, plany dotyczące tych aplikacji dotyczą użycia iCloud Drive jako narzędzia do synchronizacji danych. Chmura od Apple posiada lepsze szyfrowanie danych oraz szybciej synchronizuje dane użytkownika.

Kolejnym dodatkiem do bezpieczeństwa są „Zaufane Sieci Wi-Fi” mają one umożliwiać połączenia z mniej zabezpieczonymi sieciami używając lepszego szyfrowania danych, niż ma to miejsce w przypadku znanych i zaufanych sieci.

Optymalizacja pod kątem starszych urządzeń ucieszy z pewnością wielu posiadaczy iPhone’a 4s lub iPada mini. W Sieci można bowiem znaleźć wiele głosów niezadowolenia z działania iOS 8 na tych iUrządzeniach. Wygląda jednak, że Cupertino chce przedłużyć wsparcie dla wspomnianych wyżej iPhone’a oraz iPada o rok. Oznacza to, że oba te sprzęty mają skorzystać i przyspieszyć z nowym systemem na pokładzie.

Ostatnie znane zmiany dotyczą nowego języka programowania – Swifta. Obecnie biblioteki nie są zawarte w systemie co oznacza, że deweloperzy korzystający ze Swifta muszą je zawierać w swoich programach, biblioteka to około 8 MB, przy paru aplikacjach jest to już niemało pamięci naszego iUrządzenia. Od iOS 9 ma się to jednak zmienić i biblioteka ma być zawarta w systemie.

Źródło: iclarified.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS