Krystian03.12.2013
Ozdoby na choinkę: Designed by Apple in California!

Święta się do nas zbliżają wielkimi krokami, Kevin był już sam w domu (choć trochę przedwcześnie), reklamy Coca-Coli lecą w tv (choć bez ciężarówki), a sklepy są pełne różnorakich kolorowych mizernych ozdóbek na święta i wszelakiego rodzaju czekoladowych mikołajów. My jednak, jako że jesteśmy bezgranicznie oddani jedynej firmie nie możemy powiesić na choince czegoś brzydkiego.

Bierzemy dziś do ręki kilka niebezpiecznych, z punktu widzenia geeka, narzędzi i bierzemy się do pracy, potrzebujemy co następuje:

 • Drukarka i papier
 • Ostry nóż / małe nożyczki
 • Klej
 • Zszywki / wykałaczka
 • Spinacz
 • Linijka
 • Kawałek sznurka

Apple Macintosh

Każdy z wzorów da się złożyć, jednak radzimy zacząć od tych prostszych, najlepiej od klasycznego modelu „Happy” Apple Macintosh. Spinacz należy włożyć i zagiąć w miejscu czarnego krzyżyka. Szybkie i ładne efekty to dobra motywacja do następnego wzoru.

Mac

Szablon możecie pobrać tutaj.

Mac Pro

Mac Pro z otwieraną obudową, mimo, że wygląda dość skomplikowanie jest prosty w złożeniu, a na choince będzie się prezentował profesjonalnie.

MacPro

Szablon możecie pobrać tutaj.

iMac G4

Opanowaliśmy sklejanie prostych modeli, teraz zaczniemy coś trudniejszego, iMac G3 składa się aż z 6 oddzielnych elementów, które podczas montażu muszą być wkładane jeden w drugi, skomplikowane, ale efekt jest warty zachodu.

iMacG4 (1)

Szablon możecie pobrać tutaj.

eMac

Teraz eMac – jako następca iMac został przeznaczony na cele edukacyjne, stąd jego budowa jest stosunkowo prosta, z łatwością go złożymy i powiesimy koło Applowej rodziny.

eMac (1)

Szablon możecie pobrać tutaj.

Power Mac G4

PowerMac G4 – jeden z bardzo charakterystycznych komputerów Apple, kolorowy, półprzezroczysty, z ogromnym logo jabłka z boku, chyba jeden z moich ulubionych. Do zestawu mamy też klawiaturę i mysz.

G4

Szablon możecie pobrać tutaj.

Power Mac G4 Cube

Młodszy brat PowerMac G4, tak zwana kostka. Do niego mamy dołączoną Pro Keyboard i Apple Pro Mouse!

PowerMac

Szablon możecie pobrać tutaj.

Power Mac G5

Tutaj mamy poprzednika słynnego Mac Pro, był to ostatni komputer z serii Pro z procesorem opartym o architekturę PowerPC. W tamtym czasie, a nawet teraz po wypuszczeniu następcy Mac Pro czyli „śmietnika” zostaje on jednym z najpiękniejszych i najlepiej wykonanych komputerów w historii.

G5

Szablon możecie pobrać tutaj.

Apple I & Apple II

Tego chyba nie muszę przedstawiać, każdy szanujący się fanatyk Apple od razu rozpozna Apple I i Apple II – nie brakuje monitorów i innych akcesoriów.

AppleI

Szablon możecie pobrać tutaj.

Jeżeli jesteście prawdziwymi technologicznymi hipsterami, te też na pewno zawisną na waszej choince, bo macie choinkę, prawda?

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 

@narkoman_
 • Remik_K

  Lampka sie nie zgadza niestety. Zamiast iMac G4 jest Powermac G4

  • Michal

   Poprawione :)