Krzysiek Borek21.01.2015
Phone Doctor Plus – diagnoza i monitoring stanu iUrządzenia

Przyszły nabywca iPhone’a na pewno chce uniknąć nie miłych niespodzianek. Zazwyczaj są to wady ukryte przez sprzedawcę, które na jaw wychodzą dopiero podczas użytkowania zakupionego sprzętu. Jak temu zapobiec?

Internet to dobre miejsce, aby podzielić się opinią o sprzedającym i przedmiocie, choć nie zawsze to pomaga. W tym momencie przydatna okaże się płatna aplikacja Phone DoctorPlus.

Omawiana aplikacja pozwala na przeprowadzenie wielu testów diagnostycznych naszego iUrządzenia. Program podzielony jest naparę części, są to:

Checkup: w tym miejscu znajdują się wszystkie potrzebne testy diagnostyczne, które podzielone są na 4 podpunkty. Wystarczystuknąć na wybrany i po chwili go rozpoczynamy.

Dock2

Overview: pokazuje obecny stan urządzenia, m.in. obciążenie procesora i pamięci RAM, pojemność urządzenia, wolne miejsce istatus połączenia internetowego.

Usage: pokazuje informacje o obciążeniu procesora i pamięci RAM, a także połączenia internetowego. Jeżeli mamy urządzenie z 2– rdzeniowym procesorem, pokazane będą obydwa jego rdzenie.

Battery: wyświetla pozostały czas do rozładowania baterii i jej naładowania. Dodatkowo mamy dostęp do wskazówek, którepozwolą na uzyskanie dłuższej żywotności baterii.

doc1

Interfejs aplikacji jest przejrzysty i czytelny, łatwo dotrzemy do potrzebnych nam funkcji. Jak już wspominałem jedna z częściaplikacji podzielona jest na 4 podpunkty, dzięki, którym zdiagnozujemy działanie podzespołów urządzenia. Są to: czujniki,podzespoły zewnętrzne, wewnętrzne i metody łączności. Każdą z części diagnozujemy osobno, nie można wykonać diagnozywszystkiego naraz.

Jeżeli chodzi o baterię to program potrafi przewidzieć, ile ona wytrzyma biorąc pod uwagę sposób użytkowania urządzeniamobilnego. Program na pewno przyda się do optymalizacji baterii.

Doc3

Podsumowując Phone Doctor Plus to niezwykle przydatna aplikacja, choć daleko jej do tych, które można zainstalować powykonaniu Jailbreaka. Najbardziej przyda się do monitorowania stanu urządzenia i diagnostyki. To jedyna aplikacja pozwalająca nadiagnostykę urządzenia mobilnego w App Store.

Phone Doctor Plus
Cena: 1,99 zł
/ Pobierz
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Gość

    A kto zna coś podobnego ale z cydii