Krzysiek Borek10.07.2015
Pierwsze wrażenia z użytkowania aplikacji News

W minioną środę Apple w końcu udostępniło 3-cią wersję poglądową iOS 9 dla wszystkich kompatybilnych z tym wydaniem iOS urządzeń mobilnych. Użytkownicy mogą wreszcie wypróbować Apple Music i wczesną wersję aplikacji News.

Apple zaprezentowało ją na keynote, poprzedzającym tegoroczne WWDC, aplikacja pozwala na przeglądanie informacji ze świata i działa również, jako czytnik RSS. Główną zaletą News jest dostarczenie wiadomości użytkownikom iOS bez potrzeby wyszukiwania ich w przeglądarce internetowej lub w innych tego typu aplikacjach.

Pierwsze uruchomienie

3

Podczas pierwszego uruchomienia mamy do wyboru źródła wiadomości, znajdziemy tam wszystko, począwszy od Daily Mail, CNN, a skończywszy na informacjach z angielskiej Premier League. Po wybraniu „domyślnych” źródeł, można jeszcze wybrać 3 dodatkowe lub ulubione tematy. Zanim na dobre rozpoczniemy użytkowanie aplikacji, pojawi się komunikat o wysyłaniu ich na nasz adres mailowy, według mnie to zbędny ruch.

Po wejściu w aplikację, pierwsze co dostrzeżemy to interfejs podobny do tego z Apple Music. Na samym dole mamy punkty nawigacyjne, które pozwalają nam przemieszczać się między zakładkami – Dla Ciebie, Ulubione, Eksploruj, Szukaj i Zachowane.

Dla Ciebie

dlaciebie

W tej części znajdziemy linki do informacji, które mogą okazać się dla nas interesujące. Tak naprawdę pojawiają się tutaj wszystkie informacje z ulubionych, czyli wybranych na początku źródeł, wyników wyszukiwania i te związane z naszym hobby.

Ulubione

ulubione

W tym przypadku możemy dodawać źródła wiadomości, zazwyczaj pojawia się tutaj 5 publikacji, ale w każdej chwili możecie je usunąć i dodać własne. Dodajemy je z obecnie wybranych już źródeł.

Eksploruj, Szukaj i Zachowane

1

2

Kolejnymi sekcjami w aplikacji są: Eksploruj, Szukaj i Zachowane, ostatnia z nich podzielona jest na historię przeczytanych wiadomości i te, które zachowaliśmy, aby przeczytać później lub do nich wrócić. Eksploruj,podaje nam sugestie bazujące na kanałach i tematach, co pozwala na znalezienie odpowiednich dla czytelnika tematów. Szukaj mówi samo za siebie, wyszukujemy interesujące nas wiadomości.

Podsumowanie

Apple News to interesująca aplikacja, choć jest niedostępna w naszym kraju, wszystko jest w niej czytelne, a na pochwałę zasługują obrazki w wysokiej rozdzielczości, materiały wideo i idealnie sformatowany tekst. Biorąc pod uwagę te atrybuty, przeglądanie i czytanie wiadomości jest przyjemne i nie męczy oczu, prócz czytania mamy również lekka nutkę portali społecznościowych. Użytkownik może dzielić się swoją zawartością i zapisywać interesujące go tematy, pomimo że jest to ograniczone do minimum, sprawia wrażenie prawidłowego wykonania.

Co sądzicie o aplikacji? Zamierzacie z niej korzystać? Myślicie, że zmieni ona podejście do przeglądania cyfrowej prasy? Podzielcie się swoim zdaniem na ten temat w komentarzach.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Mobilny Gracz

  mozna dodawać swoje zródła tak jak np w feedly?

  • krzysiekb92

   W ostatecznej wersji iOS 9 powinno tak byc.

  • krzysiekb92

   Już sie da

   • Mobilny Gracz

    dzięki za odp :) juz czekam na iOS9!