Krzysiek Borek13.09.2015
Plex pojawi się na najnowszej generacji Apple TV

Podczas prezentacji 4 – ej generacji Apple TV, producent z Cupertino oznajmił również, że udostępni dla programistów SDK potrzebne do pisania aplikacji na najnowszą przystawkę telewizyjną. Wielu programistów jest zainteresowanych tematem w tym także twórcy aplikacji Plex.

I reached out to Plex via email and Scott Olechowski, the co-founder of Plex replied, saying, “We are very excited to have a crack at bringing our users Apple TV. It’s been a long requested platform and we’re excited to work on it. We want it, our users want it…and we’re anxiously awaiting the tvOS developer beta info, so we can finally dig in.

ITWorld zapytał Plex, czy ich aplikacja, odpowiedzialna za strumieniowanie multimediów będzie dostępna na tvOS. Odpowiedź była bardziej, niż zadowalająca, Plex rzeczywiście pojawi się na Apple TV 4 – ej generacji.

Użytkownicy Apple TV poprzednich generacji nie mają oficjalnego dostępu do Plex, chyba że zdecydują się na wykonanie Jailbreak i instalację aplikacji. Jeżeli użytkownik nie chciał decydować się na taki krok, musiał wszystkie pliki multimedialne strumieniować przez AirPlay, ale wraz z najnowszym Apple TV i systemem operacyjnym, w którym zawarty jest App Store, sytuacja się zmieni.

screen-shot-2015-09-12-at-18-31-29

Pomimo potwierdzenia zainteresowania wydaniem aplikacji, współzałożyciel Plex, podziękował Apple za korzystanie z tego samego API, co w przypadku iPhone‚a i iPada, w praktyce pozwoli to na szybsze przeportowanie aplikacji z iOS na tvOS.

When I asked Olechowski if there is anything that’s restricting Plex now, he said,  “Nope!!! If you can wrangle us a few more hours in each day between now and the end of the year, I can promise we would get to where we are going a bit faster!

Dopóki Apple TV 4 – ej generacji nie trafi do sprzedaży i nie pojawi się dla niego Plex, użytkownicy nadal muszą strumieniować multimedia za pośrednictwem AirPlay lub używać innego, alternatywnego serwera, aby to robić. Pomimo podzielonych zdań w sieci, wiemy, że aplikacja pozwoli na strumieniowanie multimediów z iTunes, o ile komputer z waszym kontem ma połączenie sieciowe.

Nowe Apple TV kosztuje 149$ za model z 32GB pamięci, a za dwukrotnie wyższą pamięć zapłacimy 199$. Nadal nie wiemy, na jakiej podstawie przyszły właściciel wybierze odpowiedni dla siebie wariant pamięciowy — wszystkie aplikacje mogą maksymalnie zajmować 200 MB, co oznacza, że 32GB pamięci powinny być wystarczające. Bez wątpienia więcej szczegółów poznamy podczas rozpoczęcia sprzedaży Apple TV.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek