Krzysiek Borek31.07.2014
Rosjanie proszą Apple o udostępnienie kodu źródłowego iOS i OSX

Rosyjskie władze poprosiły Apple o udostępnienie kodów źródłowych obydwu systemów operacyjnych, z których korzystają ich produkty.

Rosjanie chcą sprawdzić,czy urządzenia Apple nie są wykorzystywane w programach inwigilacji Stanów Zjednoczonych, o których wspominał nie tak dawno Edward Snowden.

Tydzień temu Minister Komunikacji Nikolai Nikiforov, spotkał się w generalnym menedżerem Apple w Rosji, aby poprosić o wydanie kodów źródłowych iOS i OSX.

„Obviously, companies which disclose the source code of their programmes are not hiding anything, but those who do not intend to establish cooperation with Russia on this issue may have undeclared capabilities in their products,”

Apple, jak i SAP nie odpowiedziały jeszcze w tej sprawie.

Źródło: iclarified.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Pawel

    Wzruszyła mnie ta historia. Biedni rosjanie i ich troska. Jak dla mnie na ten rynek powinna być specjalna wersja softu z bezpośrednim transferem danych do NSA :)

  • Piotr

    Gorzej jak zrobią jakiś psikus Apple i udostępnia kod źródłowy. Ah Ci Ruscy…

  • Zulwiczek

    Jeśli Apple udostępni kod źródłowy to jestem pewien na 100% że po jakimś czasie trafi w ręcę rosyjskich hackerów i będziemy mieli modyfikowane OS co wyszło by na dobre zwykłym użytkownikom ios :-)

  • Czy naprawdę Rosjanie mają Amerykanów i cały świat za stado baranów prowadzonych przez nich na rzeź?