Michał01.06.2014
Samsung Galaxy S5 czy iPhone 5s? Który z nich wybrać?

Samsung Galaxy S5 czy iPhone 5s? Na pewno bardzo często zadajecie sobie to pytanie prawda? Który z nich jest lepszy?

Kilka dni temu na kanale YouTube użytkownika PhoneBuff pojawiły się dwa bardzo ciekawe filmy. Filmy przedstawiają nam różnice jakie występują pomiędzy tymi dwoma topowymi smartfonami.

W pierwszym filmie, który znajduje się poniżej autor filmu podaje nam 25 powodów, które sprawiają, że iPhone 5s jest lepszy od Galaxy S5.

W drugim filmie jak nie trudno się domyślić jest zupełnie odwrotnie. Tutaj autor skupił się na Samsungu Galaxy S5 i podał nam podobnie jak w pierwszym filmie również 25 powodów, które sprawiają, że to właśnie Samsung Galaxy S5 jest tym lepszym smartfonem, a nie iPhone 5s.

A Wy jaki model wybraliście? Który z przedstawionych smartfonów Waszym zdaniem jest lepszy?

Źródło: iclarified.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.

@michal_rz
 • Szymcio

  ja wybrałem 5S

 • Jarek

  Ja też wybrałem iphona 5s ale posiadam tez samsunga galaxy note 3 z obu jestem zadowolony

 • jolo

  5S

 • Kostaty

  5s

 • julliixx

  Samsung najlepszy:)
  Sama mam i jestem mega zadowolona!
  A miałam do czynienia też z iPhone 5.

 • Ari

  Dla mnie iPhone odpada już na starcie z dwóch powodów. Pierwszy i najważniejszy: brak możliwości wymiany baterii, w koncekwencji czego… niemożność skorzystania z telefonu w kryzysowej stytuacji, jeśli mamy rozładowaną baterię (mieliśmy wypadek samochodowy, zgubiliśmy się, potrzebujemy pomocy medycznej, musimy skontaktować się z pracodawcą). Zaraz przypomina mi się sytuacja dwóch Polek, którym za granicą skradziono portfel z pieniędzmi i wszelkimi dokumentami. Ponieważ padła im bateria, nawet nie mogły się skontaktować z rodziną z prośbą o pomoc. Natomiast w telefonie z otwieraną tylną klapką zawsze można zwyczajnie wymienić baterię na zapasową, trzymaną przy sobie właśnie na wypadek takich sytuacji. Nie wspomnę już o problemie samej żywotności baterii i konieczności zupełnej wymiany po jakimś czasie. Bez serwisu w przypadku iPhone’a się nie obejdzie. Teraz Samsung w nowym modelu S6 poszedł w stronę kopiowania firmy Apple, co było fatalnym rozegraniem i skutkowało niską sprzedażą. Druga rzecz dyskwalifikująca iPhone’a to design. Te telefony po zaliczeniu upadku lub nieostrożnym użytkowaniu zwyczajnie się rysują, a często nawet pękają. Wolę wytrzymałą Gorillę Glass i nierysującą się plastikową klapkę niż kompomenty, które po roku użytkowania będą wyglądały jak zaatakowane przez głodnego chomika. Ale tu też Samsung zaczął dawać ciała. W S6 tylna obudowa jest ze szkła, na którym masakrycznie widać odciski palców, a sam telefon stał się podatniejszy na pęknięcia (telefon zawsze spada plackiem na szkło – nie ma nic, co by jakoś „amortyzowało” upadek. Dlatego jeśli wybierać telefon, to tylko S5, nawet jeśli jest dostępna już nowa wersja.