Krystian29.03.2014
Smart Cover w stylu Surface?

Dosłownie przed chwilą pisaliśmy Wam o patencie Apple na nakładanie powłok ochronnych na szafirowe podłoże, a tu już kolejny patent.

Tym razem bardzo ciekawy. Jedną z niewielu rzeczy, które Microsoft dobrze zrobił produkując swój tablet to jego zamknięcie, które jest dodatkowo wyposażone w klawiaturę. Apple stara się skopiować właśnie to rozwiązanie, tylko w nieco inny sposób. Tym razem mieli byśmy do czynienia z dotykowym panelem wbudowanym w obudowę SmartCover i tak samo jak poprzednik, przyczepianym magnesami do iPada.

Apple-smart-cover-multitouch

Dzięki zastosowaniu dotyku możliwe by było także sterowanie „kursorem” lub obsługę gestami ekranu. Obecnie podłączenie samej klawiatury do iPad nie daje pełnej wygody w obsłudze, ponieważ ciągle trzeba sięgać do ekranu.

Źródło: cultofmac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_
 • Janusz Pałucha

  A co powiecie na pomysł żeby użyć ekranu giętkiego do zbudowania Smart Cover i w ten sposób mieli byśmy dwa ekrany :]

  • @Orlowskii

   Tylko nie rozumiem po co?

   • Janusz Pałucha

    A po co drugi ekran w komputerach stacjonarnych.. zastosowań masz dużo.. np. weszła do app store aplikacja Word.. i można mieć na jednej stronie klawiaturę a na drugiej ekran z „kartką” albo na jedym ekranie masz grę a na drugim sterowanie plus dodatkowe wyniki plus np. chat.. zastosowań jest dużo..