Krzysiek Borek03.03.2017
Tegoroczne iPhone’y otrzymają porty Lightning z szybkim ładowaniem USB-C

Minęły prawie 2 miesiące odkąd używam Xiaomi Mi 5s i jestem bardzo zadowolony z portu USB-C, choć uważam, że mógłby być mniejszy. Nie zmienia to faktu, że wraz z upływającym czasem większość produktów elektronicznych powinna go mieć.

iPhone’y na pewno zostaną z Lightning, ale port dostanie szybkie ładowanie, które jest domeną USB-C. W nową rewizję portu zostaną wyposażone wszystkie iPhone’y, które zostaną zaprezentowane we wrześniu bieżącego roku. Tak przynajmniej twierdzi analityk Ming Chi Kuo.

New 2H17 models may all support fast charging. We believe all three new iPhones launching in 2H17 will support fast charging by the adoption of Type-C Power Delivery technology (while still retaining the Lightning port). A key technical challenge lies with ensuring product safety and stable data transmission during a fast charge. In order to achieve that goal, we think Apple will adopt TI’s power management and Cypress’s Power Delivery chip solutions for the new iPhone models. We note the OLED version may have a faster charging speed thanks to a 2-cell L shaped battery pack design.

Zmiana Lightning na USB-C dla Apple jest (chyba) nie do przyjęcia, ponieważ ich port jest zdecydowanie mniejszy i węższy od nowego typu USB.

Poza tym Amerykanie zarabiają dużo gotówki dzięki sprzedaży kabli i licencjonowaniu innych wchodzących w skład MFi. Kuo twierdzi również, że Apple nie jest zainteresowane wyższymi prędkościami przesyłania danych, więc zaimplementuje jedynie szybkie ładowanie poprzez zmiany w swoim porcie.

Obecnie tylko iPad Pro 12,9 – cala ma port Lightning wykorzystujący prędkość przesyłania danych USB 3.0, podczas gdy reszta urządzeń mobilnych Apple wykorzystuje prędkości USB 2.0. Zdaje sobie sprawę, że teoretycznie nowsze urządzenia tego nie potrzebują, bo (chyba) znikoma ilość użytkowników korzysta z iTunes do przesyłania danych z i do urządzenia. Wall Street Journal informował ostatnio o zmianie portu Lightning na USB-C, ale wygląda na to, że nie nastąpi to w tym roku.

Najnowsze MacBooki Pro korzystają z portów Thunderbolt 3 przypominających kształtem USB-C, a jedynym MacBookiem z USB-C jest obecnie model z 12 – calowym wyświetlaczem. Być może Apple w końcu pójdzie po rozum do głowy i doda adapter z USB-C do Lightning, aby użytkownicy mogli podłączyć nowy telefon do swojego laptopa.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek