Krzysiek Borek09.03.2017
Układ graficzny PowerVR Furian pojawi się w iUrządzeniach?

Osobiście ciężko nazwać mi urządzenia mobilne sprzętem dla graczy, ale jestem pod wrażeniem możliwości iUrządzeń w kwestii gier.

Obecnie sprzedawane iPhone’y (najnowsze) korzystają z układów graficznych PowerVR7600 Rogue, więc wydaje mi się, że układy oparte na architekturze Furian pojawią się w kolejnych modelach. Byłoby to najlepsze rozwiązanie, ponieważ obecnie stosowany układ daje świetne rezultaty, a gry takie jak Infinity Blade III wyglądają świetnie.

Furian na pewno nie pojawi się tegorocznych modelach iPhone’a, ponieważ pojawi się dopiero w przyszłym roku. Ponadto architektura Furian jest w stanie generować grafikę w rozdzielczości 4K i świetnie powinna się sprawdzić w kwestii obsługi wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Nowy układ graficzny zwiększy wydajność w grach o 90%, a w shaderach o 35%. Wszystko zostało porównane do architektury układów z serii 7XT.

Mam nadzieję, że Furian pojawi się w urządzeniach mobilnych Apple, jestem ciekaw, jak wtedy będą wyglądały nowe produkcje na iOS. Teoretycznie Apple mogłoby go użyć w tym roku, ale mam wrażenie, że producent układu graficznego poczeka z jego wydaniem do przyszłego roku.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Danax

    To najpierw trafi do iPadów 4K, ewentualnie do nowego iPhona Edition.