Krzysiek Borek01.10.2016
W Japonii aresztowano osobę sprzedającą iPhone z Jailbreak i pirackimi aplikacjami/grami

Nie mam wątpliwości, że większość użytkowników urządzeń mobilnych Apple kojarzy Jailbreak z możliwością instalacji pirackich aplikacji i gier, za które nie trzeba płacić ani grosza.

Mało kto zdaje sobie sprawę, że dzięki wtyczkom i aplikacjom można lepiej zabezpieczyć sprzęt przed kradzieżą lub dodać funkcje, które iOS powinien mieć od dawna.

Cydia.1

24-letni Daisuke Ikeda został aresztowany w Tokio, ponieważ sprzedawał iPhone`y z pirackimi aplikacjami/grami i między marcem a majem tego roku zarobił 1186$, a w zeszłym roku prawie 50 tysięcy $. Tokijska policja wie, które modele zostały sprzedane, ale obecnie nie ma Jailbreak dla iPhone`a 7/7 Plus, co nie zmienia faktu, że istnieją aplikacje, które umożliwiają instalacje pirackich aplikacji/gier bez odblokowania oprogramowania.

Ikeda twierdził, że Jailbreak służy tylko do instalacji aplikacji/gier, a każda sprzedana sztuka iPhone’a miała zainstalowaną grę Monster Strike, która jest jedną z najpopularniejszych produkcji na urządzenia mobilne w Japonii. Warto zaznaczyć, że to pierwszy areszt w swoim rodzaju.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek