Krzysiek Borek03.02.2016
W Shenzhen za 60$ możecie zwiększyć pamięć iPhone’a z 16GB do 128GB

Zazwyczaj w parze z większą pamięcią wewnętrzną iPhone’a idzie wyższa cena. Jednakże w Chinach znaleźli na to sposób i nie trzeba rabować banku, aby zwiększyć pamięć z domyślnych 16GB do 64 lub 128.

W Shenzhen jest jedna firma, która zajmuje się tą usługą, nosi nazwę BeSound. Usługa pozwala niskim kosztem wyposażyć smartfona w większą pamięć wewnętrzną. Apple zazwyczaj podnosi cenę o 100$ (403 zł) względem niższego wariantu pamięciowego (16GB), a zakup 128GB wariantu to różnica 200$ (806 zł) w cenie w porównaniu do najtańszego modelu (ceny dotyczą iPhone’a 6).

Jeżeli nie boicie się o utratę gwarancji,BeSound oferuje wymianę pamięci na większą za jedyne 60$ (240 zł) za 128GB, niektórym największy wariant może nie odpowiadać, więc 32GB dostaniemy za 20$ (80 zł) lub 64 za 35$ (141 zł).

Proces trwa tylko 30 minut, a serwisant w tym czasie rozkłada sprzęt, wymienia pamięć (Toshiba) i z powrotem składa iPhone’a do stanu wyjściowego. Warto wspomnieć, że dane z poprzedniej pamięci znajdą się na nowej, więc nie tracimy nic podczas trwania wymiany kości pamięci.

Obecnie modyfikacji podlega jedynie iPhone 6, iPad Air i niektóre starsze modele urządzeń mobilnych Apple. Według zapisu wideo, w ciągu dnia BeSound wymienia pamięć w 30 urządzeniach.

Nie mam wątpliwości, że taka usługa nie znajdzie się u nas w kraju, ale jeżeli macie chwilę to warto odwiedzić Shenzhen i zwiększyć pamięć na dane w waszym iUrządzeniu.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Rafał Gruszka

  Mam 64 i styka ale po za tym bałbym sie takiej kombinacji, juz nie wspominając ze mam 3 lata gwarancji i weź to strać.

  • krzysiekb92

   gwarancja przy takim sprzęcie na pewno się przydaje.

  • Yako

   Można sie dowiedzieć w jaki sposób masz 3 lata gwarancji?
   Pozdrawiam

   • Rafał Gruszka

    Moja firma w której pracuje na zachodzie miała dała mi 2 lata extra, od kilku lat już nie kupuje sprzętu Apple w Apple Store 😉

 • Sibul

  Czekałem kiedy napiszecie o tym ciekawe jest oprogramowanie klonujące dane z kości na kość poza iphonem.
  Najważniejsze przeszkoda stacja do kopiowania z kości na kość której nie pokazują…
  Proces bardzo prosty… tylko lutownica na ciepłe powietrze droga i weź dostań pamięć w cenie jak oni mają :)

  Do zrobienia i w Polsce, ale Apple by się nie spodobało :) pozew murowany.
  Mam 16 GB ale jakoś go mi szkoda może po gwarancji bym się skusił.

  • krzysiekb92

   podejrzewam, że jest możliwość kupienia tego samemu, ale potrzebne odpowiednie umiejętności manualne. Szczególnie, żeby wylutować i wlutować z powrotem pamięć.

 • Bart

  jedzie ktos do tego Shenzen? :)