Krzysiek Borek12.05.2016
Weather Timeline Forecast – recenzja

Pogoda to bez wątpienia jeden z najczęstszych tematów rozmów, a dzięki aplikacji Weather Timeline – Forecast będziecie mieli pełen wgląd w panujące obecnie warunki atmosferyczne.

Aplikacja kosztuje zaledwie 2,99 zł i jest dostępna tylko i wyłącznie na urządzenia mobilne z Androidem i noszone z Android Wear.

Na wyświetlaczu urządzenia po uruchomieniu aplikacji mamy dostęp do wszystkich informacji, związanych z pogodą, dane wyświetlane są w formie kart, które aktualizują się automatycznie lub po przeciągnięciu po nich palcem. Należy pochwalić autora, że postawił na Material Design w swojej aplikacji, więc idealnie komponuje się ona z czystym Androidem, grafiki są żywe, a tekst ostry, więc w każdej chwili go odczytamy. Jeżeli macie urządzenie mobilne z iOS to nawet nie szukajcie tej aplikacji, jest tylko na Androidzie.

Funkcje

EOFTYxe

Program oferuje prognozę pogody dla każdego dnia i kolejnego, która obejmuje temperaturę i szanse na opady deszczu. Po przesunięciu karty użytkownik ma dostęp do prognozy tygodniowej. Jedną z moich ulubionych cech jest parasol ostrzegawczy, który informuje o zbliżających się opadach deszczu/burzy. W dowolnej chwili możemy dodać kolejne miasta, aby i dla nich wyświetlana była prognoza w ten sam sposób, co dla obecnie dodanych. Dodanie miast nie zamyka się na danym kraju, bo nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dodać np. Londyn, Nowy York, Tokyo i wiele innych. „Wehikuł czasu” umożliwia dostęp do prognoz pogody z ubiegłych lat i dni, wtedy wyświetlane są dane nawet z 40 lat wstecz, a program może przewidzieć pogodę na 10 lat do przodu. Wszystkie informacje mogą być wyświetlane w postaci tabeli, kart i wielu językach, w tym przypadku wszystko zależy od preferencji danego użytkownika, choć dla mnie najlepsze okazały się karty, ponieważ mam prosty wgląd w pogodę dla wielu miast, które wybrałem wcześniej.

Przydatność

Iqp9WJZ
Weather Timeline w większości przypadków (od użytkowników) otrzymuje maksymalną ocenę i jest uważana za jedną z najlepszych aplikacji pogodowych dla Androida. W ocenach użytkownicy cenią przede wszystkim Material Design, jasne kolory, proste grafiki, sprawiające, że program jest czytelny i zrozumiały dla każdego. Nie mam wątpliwości, że Wehikuł czasu to jedynie ciekawostka, a nie przydatna funkcja, kogo będzie interesować prognoza z wyprzedzeniem o dekadę lub wstecz? Z kolei ostrzeżenia o opadach deszczu/burzach okażą się przydatne, podczas gdy jesteśmy z dala od domu, wtedy wiemy, czego niedługo możemy się spodziewać, co pozwoli nam na odpowiednie schronienie. Jedyną wadą jest poleganie na forecast.io, często dane pogodowe aktualizują się za długo.

Podsumowanie

Ciężko napisać coś złego o aplikacji, może poza jej brakiem na iOS, co mi nie doskwiera, ponieważ nie noszę ze sobą wszędzie iPada. Program jest prosty w użyciu i czytelny, więc każdy powinien zrozumieć wyświetlane informacje, a możliwość konfiguracji wyświetlania informacji zasługuje na pochwałę, każdy wybierze odpowiedni dla siebie sposób i nie musi korzystać z domyślnego. Podoba mi się, że ma ona również praktycznie zastosowanie, szczególnie będąc poza domem lub na wycieczce w innym kraju. Poza tym działanie na Android Wear pozwala na szybszy dostęp do informacji bez konieczności wyciągania smartfona z kieszeni.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek