Krzysiek Borek10.06.2016
Wizualizacja MacBooka Pro pokazuje dotykowy panel OLED nad klawiaturą

Od dłuższego czasu mówi się, że w najnowszym modelu MacBooka Pro znikną przyciski funkcyjne umieszczone nad klawiaturą i zastąpi je panel dotykowy (OLED).

Dzięki ostatnim pogłoskom Martin Hajek wykonał wizualizację najnowszego modelu, ukazującą nie tylko panel, ale również porty USB — C i Siri. Ponadto panel podobno będzie zmieniał gamę przycisków w zależności od uruchomionej aplikacji. Najpierw pokazane jest sterowanie Spotify, a potem monitorowanie postępu pobierania plików przez iTransmission.

macbooktouchpanelspotify-800x601

Autor nie zapomniał również o wizualizacji Siri na panelu dotykowym wraz z charakterystyczną (kolorową) falą, która mówi o uruchomieniu asystentki głosowej. Podobno jedną z najważniejszych zmian w OS X/macOS będzie wprowadzenie Siri. Niestety, na grafikach nie umieszczono Touch ID, które może być częścią panelu lub znajdzie się obok niego.

macbooktouchpanelsiri-800x601

Warto nadmienić, że obydwa warianty Pro będą cieńsze od obecnie sprzedawanych i producent zmieni zawiasy trzymające ekran w ryzach. Poza tym mają pojawić się głośniki stereo po bokach klawiatury i porty USB — C ze wsparciem dla Thunderbolt 3.

Obecnie nie wiemy na, kiedy Apple zaplanowało prezentację/wprowadzenie nowych laptopów do sprzedaży, choć mówi się o czwartym kwartale bieżącego roku.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Domis

  Wypowiecie się na temat GSMagic?

  • Sibul

   Twoja odpowiedź :/

  • krzysiekb92

   Od samego początku śmierdziało ściema. Nigdy nie było takiego szumu wokół Jaillbreak. Wcześniej wiedzieliśmy mało i w odpowiednim momencie było wydane narzędzie. W tym przypadku ktoś chciał mieć swoje chwile chwały i to wszystko. Może na WWJC się Jailbreak pojawi, a GSMagic ma się tam zjawić.

 • Bart

  interesujacy bajer – niby gites – ale NAPEWNO nie powod by pozbyc sie paroletniego MacBook (oczywiscie zawsze dobry powod dla bogaczy)

  I wogole jak taka „belka” sie pojawi to logiczne jest iz musi byc opcja by z glownego ekranu mogla znikanac.