Michał02.06.2016
Zalando – darmowa apka zakupowa z ciekawą funkcją photo search i skanerem kodów

Lubicie robić zakupy za pomocą iPhone czy iPad? Kochacie markowe ubrania, markowe buty i inne markowe akcesoria? Jeśli tak to musicie koniecznie pobrać darmową aplikację Zalando. Co to takiego?

Na początek kilka słów o samej filmie. Zalando to jeden z największych w Europie sklepów internetowych z modą. Firma oferuje dostęp do ponad 1500 topowych marek modowych.

Zalando trafiło do polski w maju 2012 roku. Od tego czasu firma oferuje nam bardzo duży wybór i dostęp do produktów, także tych trudno dostępnych w Polsce.

Jeśli chodzi o samą aplikację to wygląda ona bardzo podobnie do oficjalnej strony zalando.pl. Można powiedzieć, że apka, która dostępna jest nie tylko na iOS, ale także na Android i Windows Phone jest wersją mini oficjalnej strony firmy.

Jak widać  na poniższych screenach dominuje tutaj biel. Całość jest bardzo czytelna i wygląda naprawdę elegancko.

zalando

Zalando można pobrać nie tylko na iPhone czy iPad. Apka dostępna jest także na Apple Watch!

zalandoaw

Wersja na iPhone i iPad oferuje liczne innowacyjne funkcje. Poniżej wymienię te najciekawsze.

Photo Search, czyli wyszukiwanie za pomocą zdjęcia

Jest to bardzo sprytna opcja, która pozwala odnaleźć produkty, które spodobały się nam u znajomych czy w sklepie. Jak działa Photo Search?

Aby uruchomić opcję wystarczy udać się do wyszukiwarki dostępnej w aplikacji i kliknąć na aparacie znajdującym się w prawym górnym rogu.

zalando3

Teraz wybieramy zdjęcie z galerii lub robimy je apratem, a następnie wybieramy kategorię rzeczy widocznej na zdjęciu. To wszystko. Po kliknięciu na gotowe aplikacja wyświetli nam całą masę produktów podobnych do tych z naszego zdjęcia. Prawda, że fajne?

Skaner kodów kreskowych

Dzięki skanerowi dostępnemu w aplikacji można szybko i łatwo porównać ceny ze sklepami stacjonarnymi. Po co? Dzięki temu można zaoszczędzić kilka groszy.

Rozbudowana wyszukiwarka produktów

zalando1

Wyszukiwarka w aplikacji oferuje nam liczne opcje. Możemy wybrać tutaj między innymi markę, materiał, rozmiar czy przedział cenowy szukanego przez nas produktu. Wyszukane produkty pojawiają się w formie miniaturek ze zdjęciem. Zdjęcia oczywiście można dowolnie powiększyć, dzięki czemu dokładniej obejrzymy wybrany wcześniej produkt.

zalando2

Pod zdjęciem znajduje się opis, cena, a także opinie klientów na temat produktu. Wybrane rzeczy możemy oczywiście w każdej chwili umieścić na liście ulubionych, i powrócić do nich w dowolnej chwili.

Synchronizacja pomiędzy urządzeniami

synchro

Kolejną bardzo fajną rzeczą jest synchronizacja pomiędzy różnymi urządzeniami. Dzięki tej opcji mamy szybki dostęp do naszych produktów i listy życzeń zarówno na urządzeniu z iOS jak i z Androidem.

Podsumowanie

Zalando to po prostu jedyna w swoim rodzaju aplikacja, dzięki której uzyskujemy  dostęp do ponad 1,500 topowych marek modowych. Innowacyjne funkcje takie jak Photo Search, skaner kodów, czy bardzo rozbudowana wyszukiwarka sprawiają, że odnalezienie, a następnie zakup produktu to czysta przyjemność.

Na koniec warto dodać, że Zalando na iOS, Android i Windows Phone pobrało już  ponad 14 milionów osób! Nie czekaj. Dołącz i Ty do tego grona już dziś! Aplikację do pobrania znajdziecie tutaj: zalando.pl Gorąco polecamy!

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz