ios15.5 1

13 innowacji w iOS 15.5. Przydatne małe rzeczy, które mogłeś przegapić

Apple wydało niedawno aktualizację swoich głównych systemów operacyjnych. Jak się okazuje zmian w iOS 15.5 jest więcej niż początkowo sądziliśmy. Oto one.

Poniżej znajdziecie 13 innowacji w iOS 15.5, które mogłeś przegapić.

1. Automatyczne ustawienia pobierania podcastów

13 innowacji w iOS 15.5. Przydatne małe rzeczy, które mogłeś przegapić ciekawostki zmiany w ios 15.5, nowosci iOS 15.5, iOS 15.5, innowacje w iOS 15.5 Apple wydało niedawno aktualizację swoich głównych systemów operacyjnych. Jak się okazuje zmian w iOS 15.5 jest więcej niż początkowo sądziliśmy. Oto one. podcasty 1

Aplikacja do słuchania podcastów firmy Apple została pozytywnie zmieniona. Nowa sekcja pozwala ustawić opcje automatycznego pobierania i usuwania wydań, co będzie niezwykle przydatne na smartfonach z niewielką ilością pamięci. Teraz będzie można ograniczyć liczbę podcastów przechowywanych na urządzeniu oraz opcje ich pobierania.

Opcje dostępne są w Ustawienia – Podcasty – Pobieraj automatycznie.

2. Wyświetlanie siły sygnału Wi-Fi dla głośników HomePod

13 innowacji w iOS 15.5. Przydatne małe rzeczy, które mogłeś przegapić ciekawostki zmiany w ios 15.5, nowosci iOS 15.5, iOS 15.5, innowacje w iOS 15.5 Apple wydało niedawno aktualizację swoich głównych systemów operacyjnych. Jak się okazuje zmian w iOS 15.5 jest więcej niż początkowo sądziliśmy. Oto one. homepod 1

Najnowsza wersja systemu dodaje także przydatną funkcję, która pozwala zobaczyć siłę sygnału Wi-Fi, gdy głośnik jest podłączony do sieci domowej. Umożliwi to ustawienie głośnika w bardziej odpowiednim miejscu i znalezienie najlepszej opcji połączenia w przypadku problemów z komunikacją.

Aby znaleźć żądany wskaźnik, otwórz ustawienia HomePod w aplikacji Home, znajdź wiersz adres Wi-Fi i kliknij go. Wskaźnik zmieni się na siłę sygnału podłączonej sieci bezprzewodowej.

3. Aktualizacja dla AirPods

13 innowacji w iOS 15.5. Przydatne małe rzeczy, które mogłeś przegapić ciekawostki zmiany w ios 15.5, nowosci iOS 15.5, iOS 15.5, innowacje w iOS 15.5 Apple wydało niedawno aktualizację swoich głównych systemów operacyjnych. Jak się okazuje zmian w iOS 15.5 jest więcej niż początkowo sądziliśmy. Oto one. airpods 1

Wszystkie obecne modele słuchawek Apple otrzymały kolejną aktualizację oprogramowania układowego. Stanie się dostępny po aktualizacji iPhone’a. Aby zaktualizować, wystarczy umieścić słuchawki w etui, naładować zestaw słuchawkowy i pozostawić go obok odblokowanego iPhone’a na 5-10 minut.

Apple obiecuje usprawnić komunikację z podłączonymi urządzeniami po aktualizacji. Aktualizacja jest dostępna dla AirPods 2, AirPods 3 , AirPods Pro i AirPods Max.

4. Nowe oprogramowanie układowe dla baterii Apple MagSafe

13 innowacji w iOS 15.5. Przydatne małe rzeczy, które mogłeś przegapić ciekawostki zmiany w ios 15.5, nowosci iOS 15.5, iOS 15.5, innowacje w iOS 15.5 Apple wydało niedawno aktualizację swoich głównych systemów operacyjnych. Jak się okazuje zmian w iOS 15.5 jest więcej niż początkowo sądziliśmy. Oto one. magsafe 1

Aktualizację otrzymała również zewnętrzna bateria do iPhone’a ze złączem MagSafe . Główną zmianą było zwiększenie prędkości ładowania smartfona podłączonego do akumulatora.

Aby zaktualizować, musisz podłączyć baterię do iPhone’a i chodzić z urządzeniem przez długi czas lub podłączyć baterię do komputera Mac za pomocą kabla na 5-10 minut.

5. Aktualizacja oprogramowania dla AirTag

13 innowacji w iOS 15.5. Przydatne małe rzeczy, które mogłeś przegapić ciekawostki zmiany w ios 15.5, nowosci iOS 15.5, iOS 15.5, innowacje w iOS 15.5 Apple wydało niedawno aktualizację swoich głównych systemów operacyjnych. Jak się okazuje zmian w iOS 15.5 jest więcej niż początkowo sądziliśmy. Oto one. aitgas 1

Lokalizator AirTag także otrzymał niewielką aktualizację. Po aktualizacji nie będzie większych zmian w akcesorium, poprawi się stabilność przesyłanego sygnału i dokładność pozycjonowania.

Nie będziesz w stanie wymusić aktualizacji tagu, wystarczy nosić go przez chwilę obok smartfona.

6. HomeKit obsługuje teraz standard Matter

13 innowacji w iOS 15.5. Przydatne małe rzeczy, które mogłeś przegapić ciekawostki zmiany w ios 15.5, nowosci iOS 15.5, iOS 15.5, innowacje w iOS 15.5 Apple wydało niedawno aktualizację swoich głównych systemów operacyjnych. Jak się okazuje zmian w iOS 15.5 jest więcej niż początkowo sądziliśmy. Oto one. matter in HomeKit

Na WWDC 2021 Apple zapowiedziało wsparcie dla uniwersalnego standardu dla inteligentnych urządzeń domowych – Matter  Jest to pojedynczy zestaw instrukcji open source, do którego większość producentów inteligentnej elektroniki powinna w przyszłości przenieść gadżety.

W tej chwili Matter przechodzi długi proces uogólnień i zatwierdzeń, a na rynku jest niewiele urządzeń, które ją obsługują. Możliwe jest jednak dodanie protokołu do już wydanych gadżetów za pomocą aktualizacji oprogramowania. Apple w końcu dodało obsługę aplikacji Matter in Home.

Inne drobne zmiany

 • Zaktualizowano wersję oprogramowania modemu iPhone, co rozwiązuje niektóre problemy z komunikacją.
 • Aplikacja Watch ma nową sekcję do dostosowywania gestów dla zegarków Apple. Wcześniej były one rozproszone po całym systemie, a teraz są w Ułatwienia dostępu – VoiceOver – Gesty dłoni.
 • W menu Udostępnij przeglądarki Safari zmieniła się ikona elementu Znajdź na stronie.
 •  Universal Control wyszła z wersji beta. Funkcja umożliwia sterowanie pobliskim iPadem za pomocą klawiatury i myszy Maca. Aby działać, musisz zaktualizować tablet i komputery Apple, jeśli jedno z urządzeń zostanie zaktualizowane, opcja nie zadziała.
 • Dodano dużą liczbę nowych treningów tanecznych i programów medytacyjnych w usłudze Fitness+ .
 • Aplikacja Pogoda ma teraz sekcję, w której można wysłać niedokładny raport prognozy.
 • Aplikacje z wbudowaną subskrypcją mogą teraz podnieść koszt miesięcznej płatności . Użytkownik zobaczy jednak okno dialogowe z opcją rezygnacji z usługi.

Oto zestaw zmian i innowacji w iOS 15.5 na kilka tygodni przed prezentacją aktualizacji iOS 16.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry