Krzysiek Borek18.10.2019
16-calowy MacBook Pro dostrzeżony w kodzie macOS 10.15.1 Catalina

MacBook Pro może się w tym roku spodziewać nowego SKU. Tym razem miałby to być model z 16 – calowym wyświetlaczem, a pierwsze “informacje” o modelu pojawiły się w macOS 10.15.1 Catalina.

Ikona prezentująca urządzenie wygląda tak samo jak w przypadku modelu z 15 – calowym ekranem. Jednak tym razem łatwo dostrzec węższe ramki okalające wyświetlacz. Niewydany jeszcze sprzęt w systemie jest widoczny w dwóch wersjach kolorystycznych (srebrnej i szarej).

Dodatkowo ikony kryją identyfikator modelu, a jest nim MacBook 16,1. Na razie nie ma takiego modelu, a obecny to 15,1.

Niedawno Ming Chi Kuo podał pierwsze informacje o nowym modelu laptopa Apple. Wg niego można liczyć na odświeżenie wyglądu i klawiaturę opartą o mechanizm nożycowy. Premiera miałaby nastąpić pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.

Węższe ramki okalające wyświetlacz pozwolą na zastosowanie nieco większego bez potrzeby powiększania ogólnej bryły laptopa, co być może doceni wielu użytkowników.

Jeff Lin pracujący dla IHS Markit twierdzi, że ekran ma mieć rozdzielczość wynoszącą 3072 x 1920 pikseli. Za wydajność mają odpowiadać procesory Intela z serii Coffee Lake.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS