alstore 1

AltStore PAL – pierwszy sklep z aplikacjami firm trzecich na iPhone, już otwarty!

AltStore PAL to pierwszy sklep z aplikacjami innej firmy, który został uruchomiony na iPhone’y w Unii Europejskiej. Sprawdź go już teraz!

Jest to odpowiedź na europejską Dyrektywę o rynkach cyfrowych (DMA), która ma na celu zwiększenie konkurencji na rynku cyfrowym poprzez umożliwienie dostępu do nowych platform aplikacyjnych.

Proces instalacji AltStore PAL jest dość złożony i wymaga od użytkowników przebrnięcia przez liczne procedury zabezpieczające, które Apple wprowadziło, aby utrudnić instalację aplikacji pochodzących z zewnętrznych źródeł. Mimo to, przy odpowiedniej determinacji, możliwe jest zainstalowanie sklepu i korzystanie z jego oferty.

Subskrypcja roczna w AltStore PAL kosztuje 1,50 EUR (plus podatek) i pokrywa opłaty za korzystanie z podstawowej technologii (CTF), niezbędnej do funkcjonowania sklepu.

W AltStore PAL dostępne są takie aplikacje jak Delta – emulator gier umożliwiający grę w tytuły z różnych konsol, takich jak NES, SNES, Nintendo 64, Game Boy, Game Boy Advance i Nintendo DS. Drugą z aplikacji jest Clip, menedżer schowka, który został zakazany w Apple App Store, ale jest dostępny dzięki AltStore PAL. Obie aplikacje zostały opracowane przez Rileya Testuta i jego partnera biznesowego Shane’a Gilla.

AltStore PAL - pierwszy sklep z aplikacjami firm trzecich na iPhone, już otwarty! ciekawostki unia europejska, sklep z aplikacjami, Shane Gill, rynek cyfrowy, Riley Testut, Patreon, menedżer schowka, jak zainstalować AltStore PAL, iPhone, emulator gier, DMA, Delta, Clip, Apple App Store, aplikacje iOS, AltStore PAL  AltStore PAL to pierwszy sklep z aplikacjami innej firmy, który został uruchomiony na iPhone'y w Unii Europejskiej. Sprawdź go już teraz! allstore 2

Co interesujące, AltStore PAL integruje się z serwisem Patreon, co pozwala twórcom aplikacji zbierać fundusze na ich dalszy rozwój bezpośrednio od użytkowników. Ta funkcja umożliwia użytkownikom wspieranie rozwoju aplikacji, które cenią, a także korzystanie z wersji beta, co nie jest możliwe w tradycyjnym sklepie Apple App Store.

Dodatkowo, użytkownicy spoza Europy mogą cieszyć się aplikacją Delta, która jest dostępna w sklepie Apple App Store. To ważna informacja dla osób, które chciałyby korzystać z tej aplikacji na swoich urządzeniach iOS.

Delta oferuje możliwość grania w gry z wykorzystaniem kontrolerów zewnętrznych, co jest dużym udogodnieniem dla graczy. Co więcej, dzięki regulacjom DMA, Delta i Clip mogą być oferowane legalnie na europejskim rynku, co stanowi istotny krok naprzód dla całej branży aplikacji mobilnych.

AltStore PAL jest otwarty na współpracę z niezależnymi deweloperami, którzy chcą oferować swoje aplikacje na tej platformie. Dzięki temu możliwe jest hostowanie aplikacji na prywatnych serwerach deweloperów, co daje użytkownikom większą kontrolę nad tym, jakie aplikacje instalują na swoich urządzeniach.

Więcej na temat sklepu dowiecie się na stronie – altstore.io.

Źródło:

Średnia ocena 4.7 / 5. Gł: 142

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top