Krzysiek Borek29.11.2017
Android Oreo w natarciu

Android Oreo jest z nami od paru miesięcy, ale nieliczni producenci pokwapili się o udostępnienie najnowszej wersji systemu operacyjnego.

Na szczęście zeszły tydzień i początek tego pokazały, że niektórzy wzięli sobie aktualizacje do serca. Sony, Nokia, HTC i Oneplus przewodzą w stawce, ponieważ urządzenia dostały aktualizacje lub są obecnie testowane.

Nokia i HMD zarzekali się, że możemy na nich liczyć w kwestii szybkich i sprawnych aktualizacji. Rzeczywiście tak jest, ponieważ Nokia 8 ma już Oreo (8.0), a niedługo rozpoczną się testy oprogramowania. Testy będą dotyczyć użytkowników Nokii 5 lub 6 i będzie się można do nich zapisać. Pamiętajcie, że aktualizacje są wydawane transzami dla danego regionu, więc nie denerwujcie się brakiem Oreo na Nokii 8. Aktualizacja do was dotrze.

Pierwszym smartfonem Sony z aktualizacją do Oreo była Xperia XZ Premium, a teraz to samo czeka użytkowników XZ, XZs i X Performance. Najdłużej muszą czekać użytkownicy X Performance, ponieważ dwa wcześniej wspomniane smartfony mają już nowszą wersję systemu. Japończycy nie zapomnieli o dodaniu własnych funkcji i możemy zobaczyć przypomnienia dla nieskończonych operacji.

Odblokowane (bez blokady simlock) HTC U11 od dziś powinny dostawać aktualizację do Oreo. Szkoda, że sytuacja dotyczy na razie wyłącznie najwyższego modelu, a nie tańszych lub starszych. Jednak najważniejsze jest to, że HTC wspiera swoje najmocniejsze urządzenie.

Oreo dla Oneplus 5/5T pojawi się dopiero w przyszłym roku, ale od zeszłego tygodnia zainteresowani użytkownicy mogą wziąć udział w testach oprogramowania. Problemem jest to, że Oneplus nie będzie korzystał z Project Treble, ale aktualizacje OxygenOS są zależne w głównej mierze od wewnętrznych pracowników.

Cieszę się, że producenci jednak idą w stronę nowszej wersji Androida, ciekaw jestem jedynie ile czasu zajmie im udostępnianie aktualizacji.

Źródło: slashgear.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek