Krzysiek Borek13.01.2018
Apple brakuje baterii dla iPhone’a 6 Plus

Wczoraj w salonie Apple udało mi się umówić wymianę baterii w moim iPhone’eie 6 Plus na najbliższą sobotę. Sądziłem, że będę w stanie zlecić to wczoraj, ale prawie 3h oczekiwania na technika i kolejne 2 na wymianę baterii sprawiło, że dałem sobie z tym spokój.

Jednak w Stanach Zjednoczonych pojawił się problem, ponieważ Apple nie ma już baterii dla modelu 6 Plus, a nowe pojawią się na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku. Wcale się nie dziwię, ponieważ nawet w Wielkiej Brytanii wielu użytkowników starszych urządzeń mobilnych Apple decyduje się na zlecenie wymiany baterii w serwisie.

Podobno problem z dostępnością baterii nie dotyczy wyłącznie Stanów Zjednoczonych, ponieważ inne regiony też się z nimi borykają. Mam jednak nadzieję, że jutro uda mi się wymienić baterię na nową w salonie Apple. Czas oczekiwania na wymianę baterii w iPhone 6 i 6s Plus wynosi obecnie 2 tygodnie, na szczęście z 6s, 7, 7 Plus i SE jest lepiej, ponieważ baterie są szeroko dostępne.

Zawsze możecie wymienić baterię na własną rękę, ale nie polecam tej operacji, ponieważ wtedy nie będziecie mogli naprawić swoich urządzeń u resellerów lub w salonie. Ponadto bateria firmy trzeciej może uszkodzić płytę główną, a dodatkowym utrapieniem będzie brak informacji o użyciu baterii podczas użytkowania iPhone’a.

Źródło: iclarified.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek