Krzysiek Borek27.05.2018
Apple jednak pracuje nad hybrydą z układem ARM i wbudowanym LTE

W sieci od dłuższego czasu krążą plotki o połączeniu macOS z iOS. Początkiem miałyby być uniwersalne aplikacje, ale wygląda na to, że Amerykanie mogą szykować coś bardziej złożonego.

Połączenie obu systemów w jeden z pewnością nie nastanie z dnia na dzień, ale wydaje mi się, że Apple mogłoby zacząć projektować urządzenie z takim systemem operacyjnym. Okazuje się, że to może być prawda, ponieważ w Cupertino pracują na projektem o nazwie kodowej “Star”. Może to być laptop z iOS, pierwszy MacBook z układem ARM lub urządzenie 2 w 1.

W tym momencie nie wiemy zbyt wiele o projekcie Star, ale wg jednego z raportów możemy liczyć na sprzęt z wodoodporną konstrukcją, LTE, dotykowym ekranem i interfejsem EFI wykorzystywanym w MacBookach. Za produkcję prototypów odpowiada Pegatron, a z urządzeń korzystają wyłącznie wybrani pracownicy kampusu Apple.

Urządzenie miałoby się pojawić na półkach sklepowych w 2020 roku, co może zbiec się w czasie z wydaniem pierwszego MacBooka wykorzystującego układ ARM. W takiej sytuacji może okazać się, że “Star” to jednak pierwszy MacBook z układem scalonym opartym na architekturze ARM.

“Star” może nie być jednym urządzeniem, ponieważ dokumenty mówią o wielu i wg nich mają one działać na zmodyfikowanej wersji iOS. Rodzina urządzeń wg Apple to np iPad lub iPhone, a ich główną różnicą jest specyfikacja sprzętowa. Pomimo przynależności do innej grupy produktów główną różnicą byłoby zastosowanie układu ARM z wbudowanym LTE i GPSem, a tego brakuje obecnie sprzedawanym laptopom.

Nie wierzę, żeby Apple przedstawiło nowy projekt podczas tegorocznego WWDC, więc na konkrety będziemy musieli poczekać.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek