macbookpro

Apple już pracuje nad MacBook Pro z procesorem M4

Według najnowszych doniesień, firma Apple podjęła już prace nad nowym modelem MacBook Pro z procesorem M4 – donosi Mark Gurman.

Dziennikarz agencji Bloomberg, który podczas sesji pytań i odpowiedzi wspomniał o pracach nad nowym układem. Pomimo braku oficjalnych ogłoszeń, można przypuszczać, że nowy MacBook Pro zobaczymy nieprędko, gdyż Apple zazwyczaj zachowuje roczne cykle aktualizacji swoich urządzeń.

Obecna generacja MacBooka Pro, która została wprowadzona na rynek w październiku 2023 roku, była pierwszym urządzeniem marki napędzanym przez chip M3. Procesor ten korzysta z zaawansowanej technologii 3-nanometrowej, identycznej do tej, którą wykorzystuje procesor A17 Pro w najnowszym iPhone 15 Pro. Wraz z podstawową wersją M3, Apple zaprezentowało również wersje M3 Pro i M3 Max, które oferują zwiększoną moc obliczeniową dla użytkowników profesjonalnych.

Apple już pracuje nad MacBook Pro z procesorem M4 ciekawostki MacBook Pro z procesorem M4, MacBook Pro, czip M4, Apple  Według najnowszych doniesień, firma Apple podjęła już prace nad nowym modelem MacBook Pro z procesorem M4 - donosi Mark Gurman. macbookpro

W portfolio produktów Apple, nie tylko MacBook Pro otrzymał aktualizację do procesora M3. Także MacBook Air i iMac zostały wyposażone w ten nowy układ, natomiast modele takie jak Mac mini, Mac Studio oraz Mac Pro wciąż oczekują na swoją kolej. Przedstawienie urządzenia z nowym chipem M4 może wymagać od Apple dodatkowego czasu, możliwe więc, że premiera odbędzie się nie wcześniej niż za rok.

Spekulacje na temat procesora M4 sugerują, że będzie on oparty na kolejnej generacji chipa Apple, A18, przeznaczonego dla tegorocznych modeli iPhone. Oczekuje się, że zarówno M4, jak i A18 zostaną wyposażone w zaawansowany moduł Neural Engine, dedykowany do przetwarzania zadań związanych ze sztuczną inteligencją. Ta nowa technologia ma znaleźć zastosowanie w systemach iOS 18 i macOS 15. Dla porównania, obecny silnik neuronowy w chipie A17 Pro jest zdolny do przetwarzania do 35 bilionów operacji na sekundę.

Praca nad chipem M4 jest kolejnym krokiem w kierunku rozwoju technologicznego, mającym na celu oferowanie użytkownikom jeszcze większej mocy obliczeniowej i efektywności. Chociaż szczegółowe informacje na temat nowego MacBooka Pro oraz procesora M4 pozostają w sferze spekulacji, już teraz można przypuszczać, że nowe urządzenie przyniesie ze sobą szereg ulepszeń, zarówno pod względem wydajności, jak i możliwości wykorzystania zaawansowanych technologii AI. W miarę jak zbliżamy się do potencjalnej daty premiery, branża technologiczna z pewnością będzie uważnie śledzić wszelkie nowe informacje dotyczące tego ekscytującego projektu.

Źródło:

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 234

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top