Krzysiek Borek26.09.2019
Apple Music z ciemnym motywem i wsparciem dla Chromecast

Apple Music w dość powolnym tempie dostaje nowe funkcje w swojej aplikacji na Androida. Na szczęście najnowsza wersja wprowadza wsparcie dla Chromecast i nie tylko.

Niedawno miałem “przyjemność” używać nieukończonej wersji aplikacji. Podczas beta testów miałem możliwość sprawdzić współprace z Chromecastem i działała nad wyraz dobrze.

Obsługa dongla dla telewizorów to nie jedyna nowość, ponieważ pojawił się też ciemny motyw. Można uruchomić go na dwa sposoby, pierwszym jest używanie ciemnego motywu w systemie, a drugi to ustawienie harmonogramu.

Przycisk do castowania muzyki dla Chromecast jest w prawym, górnym rogu interfejsu aplikacji. Ponadto odpowiednia ikona pojawia się również podczas odtwarzania muzyki.

Dodanie wsparcia oznacza też, że muzykę można wypuścić na Google Home mini, choć podczas beta testów ani razu nie udało mi się “wysłać” muzyki do odtwarzania za pomocą głośnika.

Stabilna wersja Apple Music zawiera wszystkie wspomniane nowości. Warto o tym pamiętać, ponieważ obecnie Amerykanie nie przyjmują nowych beta testerów swojej aplikacji na Androida.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS