iphone13 2

Apple nie zablokuje Face ID po wymianie ekranu iPhone’a w nieautoryzowanych centrach serwisowych

W zeszłym tygodniu iFixit poinformowało, że Face ID w iPhone’ach 13 nie będzie działać po wymianie ekranu w nieautoryzowanych centrach serwisowych.

Kilka dni poźniej The Verge opublikowało oświadczenie Apple, w którym firma potwierdziła, że ​​odejdzie od swojej polityki ograniczania napraw iPhone’a. Firma wkrótce wyda aktualizację oprogramowania, która nie będzie już wymagać użycia „natywnego” chipa z autorskiego wyświetlacza iPhone’a.

Apple nie zablokuje Face ID po wymianie ekranu iPhone’a w nieautoryzowanych centrach serwisowych ciekawostki wymiana ekranu, iPhone 13 Pro, iPhone 13, face ID  W zeszłym tygodniu iFixit poinformowało, że Face ID w iPhone’ach 13 nie będzie działać po wymianie ekranu w nieautoryzowanych centrach serwisowych. iphone13pro 2

Wkrótce po uruchomieniu iPhone’a 13 eksperci od napraw stwierdzili, że zamiana ekranów iPhone’a 13 złamie Face ID, chyba że przesuniesz również mały układ kontrolny z oryginalnego ekranu. Jest to złożony proces, który sprawia, że ​​jeden z najczęstszych rodzajów napraw jest niezwykle trudny dla niezależnych warsztatów naprawczych. (Apple autoryzowane warsztaty naprawcze, z drugiej strony, mają do dyspozycji narzędzie, które może sprawić, że telefon zaakceptować nowy ekran). Dla niezależnych warsztatów, rzeczy mogą się łatwiejsze wkrótce jednak, jak Apple informuje The Verge będzie zwolnić aktualizacja oprogramowania, która nie wymaga przenoszenia mikrokontrolera, aby funkcja Face ID działała po zamianie ekranu.

Początkowo iFixit odkrył, że wyświetlacz iPhone 13 jest podłączony do specjalnego mikrokontrolera. Podczas wymiany ekranu ten mikrokontroler należy podłączyć do nowego wyświetlacza za pomocą narzędzi Apple, do których niezależne warsztaty nie mają dostępu.

Aktualizacja oprogramowania, którą Apple planuje wdrożyć, usunie ograniczenia związane z przenoszeniem mikrokontrolera na nowy wyświetlacz w celu naprawy, dzięki czemu niezależni dostawcy usług mogą ponownie naprawiać ekrany bez wpływu na funkcjonalność Face ID. Jest to świetna wiadomość.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry