iphone13 2

Apple ograniczyło produkcję iPhone 13. Dlaczego?

Apple ograniczyło produkcję iPhone 13 aż o 10 milionów sztuk do końca 2021 roku. Co było powodem tej decyzji?

Ograniczenie produkcji jak donosi Bloomberg spowodowane jest globalnym niedoborem chipów.

Dla przypomnienia dodamy, że wcześniej informowano, iż Apple planuje wypuścić 90 milionów sztuk iPhone’a 13 do końca 2021 roku. Firma poinformowała teraz swoich partnerów produkcyjnych, że sumy będą niższe, ponieważ firmy Broadcom i Texas Instruments nie mogą dostarczyć wystarczającej liczby komponentów.

Apple ograniczyło produkcję iPhone 13. Dlaczego? ciekawostki ograniczenia produkcji iphone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13  Apple ograniczyło produkcję iPhone 13 aż o 10 milionów sztuk do końca 2021 roku. Co było powodem tej decyzji? iPhone13pro

Już w tej chwili bardzo ciężko jest kupić iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max‌, więc dalsze ograniczenia szczególnie w okresie świątecznym doprowadzą do jeszcze większych trudności z zakupem urządzeń i jeszcze dłuższych terminów dostaw, które w chwili obecnej już wynoszą ponad miesiąc czasu.

Według iFixit, modele z serii iPhone 13 wykorzystują moduł interfejsu Broadcom AFEM-8215 i odbiornik bezprzewodowy Broadcom BCM59365, a także płytę zarządzania zasilaniem wyświetlacza, sterownik macierzy, sterownik lampy błyskowej LED i podwójny wzmacniacz firmy Texas Instruments. Z powodu braku tych komponentów firma jest zmuszona do ograniczenia produkcji.

Oczekuje się, że utrzymujący się niedobór chipów potrwa do końca 2022 roku, więc wiele gadżetów, w tym iPhone’y, iPady, komputery Mac, konsole PlayStation 5 i inne urządzenia będą produktami, które będzie bardzo ciężko kupić.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry