Apple

Apple planowało kupić Teslę

Craig Irwin, analityk z Roth Capital Partners, powiedział w wywiadzie dla CNBC, że Apple złożyło ?poważną ofertę? na zakup Tesli w 2013 roku.

Te informacje powiedziało kilka wiarygodnych źródeł. Gigant z Cupertino zamierzał kupić Teslę rzekomo za 240 USD za akcję. Niestety nie wiadomo, jak daleko posunęły się negocjacje.

Apple planowało kupić Teslę ciekawostki zakup, Tesla, Apple  Craig Irwin, analityk z Roth Capital Partners, powiedział w wywiadzie dla CNBC, że Apple złożyło ?poważną ofertę? na zakup Tesli w 2013 roku. tesla 1

W 2013 r. akcje Tesli nie kosztowały więcej niż 190 USD, a spółkę oszacowano na 20-25 mld USD. W tym czasie właśnie w sieci pojawiły się informacje, że Apple chce kupić Teslę. Ale wtedy Elon Mask powiedział wtedy, że było to partnerstwo strategiczne.

Na początku 2019 r. akcje Tesli gwałtownie spadły. Teraz kosztują 197 USD za sztukę. Firma szacowana jest na 35 miliardów dolarów.

Ilon Mask poważnie obawia się, że Tesla może zbankrutować. Może jednak powinien był zgodzić się na ofertę Apple sześć lat temu?

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry