Krzysiek Borek26.06.2018
Apple rozpoczyna produkcję iPhone’a 6s w Indiach

Apple rozpoczęło właśnie produkcję drugiego iPhone’a w Indiach. Za produkcję modelu 6s w tym kraju odpowiedzialny jest Wistron, który do tej pory zajmował się produkcją modelu SE.

Dzięki temu Amerykanie unikną dodatkowych kosztów podczas sprzedaży urządzenia.

Produkcja masowa rozpoczęła się tydzień temu w fabryce w Bengaluru, ale pierwsze testowe egzemplarze 6s i 6s Plus zeszły z linii produkcyjnych już w kwietniu bieżącego roku. Postawienie na 6s jest logiczne, ponieważ w Indiach może okazać się świetnie sprzedającym się modelem.

Według Counterpoint iPhone 6 zajął trzecie miejsce w kwestii sprzedaży urządzeń na terenie Indii. iPhone SE produkowany w Indiach zajął jedynie 15% rynku mobilnego.

Wistron dostał pozwolenie na poszerzenie linii produkcyjnej w marcu, co zdecydowanie przyczyniło się do rozpoczęcia produkcji kolejnego iPhone’a. Inwestycja pochłonęła 105 milionów $, wliczając w to wykupienie działki i postawienie nowej linii produkcyjnej. Nowa linia nie będzie wykorzystywana wyłącznie do produkcji urządzeń mobilnych, ponieważ Wistron planuje produkcję urządzeń Internetu Rzeczy.

Wyprodukowanie iPhone’a 6s w Indiach spowoduje, że Apple nie będzie dokładać do cła podczas importowania urządzenia z innego kraju. Problem w tym, że nie wpłynie to na obniżenie ceny, a niektóre egzemplarze zostaną objęte dodatkowym podatkiem.

Poczynania giganta z Cupertino w Indiach są nadzwyczaj dobre, wzrost dochodów wyniósł 17% rok do roku, a ogólnie 44%. Nie zmienia to jednak faktu, że lepiej w tym rejonie radzi sobie Xiaomi, Oppo i Vivo, które mają w swoim portfolio wiele zdecydowanie tańszych smartfonów.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek