Krzysiek Borek22.02.2018
Apple TV 5-gen tuż za rogiem?

Apple niedawno udało się zaktualizować znak towarowy Apple TV i wygląda na to, że kolejna generacja przystawki telewizyjnej będzie nastawiona na gaming.

Aktualizacja znaku towarowego ma położyć nacisk na granie i wg opisu Amerykanie długo nad tym pracowali.

Zauważony znak towarowy jest bezpośrednio związany z graniem i różnymi kategoriami takimi, jak konsole, kontrolery, urządzenia do grania po podłączeniu do telewizora. Ta ostatnia kategoria pokrywa się z obecnymi wersjami Apple TV, więc nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego dopiero teraz Apple decyduje się na wejście w rynek growy.

W tym momencie przystawka telewizyjna Apple radzi sobie z uruchamianiem wielu gier, a firmy trzecie produkują dla niej kontrolery. Jednak osobiście nie zamieniłbym swojego PlayStation 4 lub Xboksa One S na ATV, żeby grać w gry. W przypadku przystawki mamy do czynienia z mobilnymi grami, dostosowanymi do większych ekranów i kontrolerów poza ekranem dotykowym.

Większość patentów i znaków towarowych jest rejestrowanych na zaś i rejestracja nie musi oznaczać wydania nowego urządzenia w niedalekiej przyszłości. Z drugiej strony aktualizacja znaku towarowego i nowe patenty związane z przystawką telewizyjną mogą oznaczać prace nad kolejną generacją. Obecnie ciężko powiedzieć coś więcej na ten temat i jedyne, co nam pozostaje to cierpliwe śledzenie tematu.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek