macos sonoma

Apple udostępnia pierwsze bety macOS Sonoma 14.4 i watchOS 10.4

Apple udostępniło pierwsze bety systemów operacyjnych: macOS Sonoma 14.4 oraz watchOS 10.4. Co się zmieniło? Oto lista zmian i nowości.

Aktualizacja macOS Sonoma 14.4, która pojawiła się na tydzień po wydaniu poprzedniej wersji 14.3, jest skierowana głównie do zarejestrowanych deweloperów. Ci programiści, którzy posiadają konta deweloperskie w Apple, mogą pobrać nową wersję beta poprzez sekcję Aktualizacja oprogramowania w aplikacji Ustawienia systemowe. Jak zawsze, wymagane jest posiadanie identyfikatora Apple ID powiązanego z kontem deweloperskim.

Co nowego w macOS Sonoma 14.4

Apple udostępnia pierwsze bety macOS Sonoma 14.4 i watchOS 10.4 ciekawostki watchOS 10.4, macOS Sonoma 14.4  Apple udostępniło pierwsze bety systemów operacyjnych: macOS Sonoma 14.4 oraz watchOS 10.4. Co się zmieniło? Oto lista zmian i nowości. sonoma

Firma nie ujawniła jeszcze wszystkich szczegółów dotyczących nowych funkcji w macOS Sonoma 14.4, ale już wiadomo, że obejmują one nowe znaki emoji, wzorowane na tych z wersji beta iOS 17.4. Pozostałe funkcje, specyficzne dla środowiska macOS, pozostają na razie nieujawnione, ale można oczekiwać, że w miarę rozwoju testów, Apple udostępni więcej informacji.

Co nowego w watchOS 10.4

Apple udostępnia pierwsze bety macOS Sonoma 14.4 i watchOS 10.4 ciekawostki watchOS 10.4, macOS Sonoma 14.4  Apple udostępniło pierwsze bety systemów operacyjnych: macOS Sonoma 14.4 oraz watchOS 10.4. Co się zmieniło? Oto lista zmian i nowości. watchOS10 4

Z kolei watchOS 10.4, kolejna aktualizacja systemu operacyjnego dla urządzeń noszonych Apple Watch, również została udostępniona deweloperom. Proces instalacji tej wersji beta jest dość prosty: programiści muszą otworzyć aplikację Apple Watch na swoim iPhonie, przejść do sekcji „Ogólne” w Ustawieniach, a następnie wybrać opcję Aktualizacja oprogramowania. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem instalacji upewnić się, że urządzenie jest naładowane przynajmniej do 50% pojemności baterii i umieszczone na ładowarce Apple Watch.

Jedną z ciekawszych nowości w watchOS 10.4 jest wprowadzenie szeregu nowych emoji, które dodają dodatkową ekspresję komunikacji za pomocą zegarka. Wśród nich znajdują się takie obrazy jak limonka, jadalny brązowy grzyb, feniks, zerwany łańcuch, a także gesty potrząsania głową w pionie (symbolizujące “tak”) i w poziomie (oznaczające “nie”). Te drobne, ale znaczące dodatki są odzwierciedleniem ciągłego dążenia Apple do ulepszania i personalizacji doświadczeń użytkowników swoich urządzeń.

Obydwie aktualizacje, zarówno dla macOS jak i watchOS, są kolejnym krokiem firmy w rozwoju jej ekosystemu oprogramowania. Apple konsekwentnie podkreśla znaczenie innowacji oraz ciągłego udoskonalania swoich produktów, czego dowodem są regularne aktualizacje i wprowadzanie nowych funkcji. Dla deweloperów, dostęp do wersji beta jest kluczowym elementem w procesie tworzenia i dostosowywania aplikacji pod kątem najnowszych zmian w systemach operacyjnych Apple.

Choć wersje beta są przede wszystkim skierowane do deweloperów, informacje na ich temat często wzbudzają zainteresowanie szerszego grona użytkowników. Pozwala to na wczesne zapoznanie się z nadchodzącymi zmianami i nowymi funkcjami, które w niedalekiej przyszłości będą dostępne dla wszystkich posiadaczy urządzeń Apple. Warto więc śledzić rozwój tych wersji beta, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami i innowacjami w ekosystemie Apple.

Źródło:

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 231

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top