xbox 3

Wkrótce do sterowania i grania na konsoli Xbox będziesz potrzebować tylko iPhone!

Microsoft niedawno podjął kroki w kierunku ulepszenia doświadczenia użytkowników konsoli Xbox. O co chodzi? Domyślacie się?

Nowość jest obecnie testowana w ramach programu TestFlight i umożliwia użytkownikom sterowanie grami na konsoli Xbox za pomocą dotykowego interfejsu na urządzeniach z systemami iOS i Android. Oznacza to, że w niedalekiej przyszłości posiadacze iPhone’ów i innych urządzeń mobilnych będą mogli w pełni cieszyć się grami Xbox bez konieczności posiadania fizycznego kontrolera.

Wkrótce do sterowania i grania na konsoli Xbox będziesz potrzebować tylko iPhone! ciekawostki Xbox, sterowanie xboxem z telefonu, iPhone, iOS, Android  Microsoftniedawno podjął kroki w kierunku ulepszenia doświadczenia użytkowników konsoli Xbox, wprowadzając innowacyjną funkcję w swojej aplikacji mobilnej. Xbox

Do tej pory, aby grać w gry z konsoli Xbox na telefonie lub tablecie, konieczne było użycie zewnętrznego kontrolera Bluetooth. Nowa funkcja aplikacji Microsoftu eliminuje tę potrzebę, otwierając drzwi do bardziej intuicyjnego i dostępnego sposobu grania. Sterowanie dotykowe, które jest wdrażane, ma być analogiczne do tego, jakie oferuje usługa Xbox Cloud Gaming dostępna przez wersję przeglądarkową. Oznacza to, że elementy sterujące na ekranie dotykowym będą wizualnie i funkcjonalnie podobne do tych znanych z tradycyjnych kontrolerów Xbox.

Wczesne opinie użytkowników, którzy mieli okazję testować tę nowość, są obiecujące. Zauważają oni, że reakcja gier sterowanych dotykowo jest zbliżona do tej, którą oferuje klasyczny kontroler. Chociaż oczywiście istnieje pewien okres adaptacji, szczególnie dla tych, którzy są przyzwyczajeni do fizycznych przycisków i wibracji kontrolera, ogólne wrażenia z gry są bardzo pozytywne. Warto zauważyć, że ten sposób sterowania może być szczególnie atrakcyjny dla osób, które często podróżują lub nie mają łatwego dostępu do tradycyjnych kontrolerów.

Innowacja ta nie ogranicza się jednak wyłącznie do gier. Umożliwia także zdalne sterowanie konsolą Xbox za pomocą telefonu komórkowego. To może obejmować różne czynności, takie jak pobieranie aktualizacji czy zarządzanie ustawieniami konsoli, co stanowi dodatkową wygodę dla użytkowników. Ta funkcjonalność rozszerza użyteczność konsoli Xbox, czyniąc ją bardziej dostępną i elastyczną w różnych scenariuszach użytkowania.

Chociaż Microsoft nadal pracuje nad udoskonaleniem tej technologii i nie wszystkie szczegóły są obecnie dostępne, wydaje się, że firma robi krok w dobrą stronę. Integracja konsoli z urządzeniami mobilnymi to trend, który zyskuje na popularności w branży gier wideo. Umożliwienie użytkownikom grania w swoje ulubione tytuły na Xboxie, gdziekolwiek są i bez konieczności posiadania dodatkowego sprzętu, to duży krok w kierunku zwiększenia dostępności i wygody.

Średnia ocena 5 / 5. Gł: 321

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top